Zima droga

Z Seatem Tarraco każdy dzień jest piękny

Nowe modele SEATa

Szukając rodzinnego SUV-a, który sprawi, że każdy dzień będzie prosty i przyjemny, nie sposób przejść obojętnie obok Seata Tarraco. Choć już na początku istnienia model ten budził niemałe emocje, jego najnowsza odsłona z pewnością jeszcze bardziej zaskoczy. Czego można się spodziewać? Kto będzie zadowolony z wprowadzonych zmian?

Nowy Seat Tarraco z hybrydowym obliczem

Seat wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. Szuka rozwiązań, które nie tylko ich zadowolą, ale również będą bezpieczne dla środowiska naturalnego. Nic zatem dziwnego, że nowy Seat Tarraco, a dokładnie wariant FR PHEV będzie wyposażony w napęd hybrydowy. Znawcy mówią, że usportowiony samochód z takim wyposażeniem może odnieść spektakularny sukces.

Duże auto z oszczędnym napędem

Przyglądając się poczynaniom Seata, nie trudno było odnieść wrażenie, że napęd plug-in hybrid miał po raz pierwszy pojawić się w modelu Cupra Formentor. Seat jednak nie chciał pozostawać w tyle, co spowodowało, że zdecydował się na wykorzystanie go także w największym 7-osobowym SUV-ie, jakim jest Seat Tarraco.

Wspomniane auto, konstruktorzy wyposażyli w benzynową, turbodoładowaną jednostkę, której pojemność będzie sięgała 1,4 litra. Warto mieć również na uwadze, że będzie ona wspomagana silnikiem elektrycznym, który posiada baterię o pojemności 13 kWH. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać przyspieszenie do 100 km/h w zaledwie 7,4 sekundy. Prędkość, ze względu na silnik elektroniczny będzie mogła sięgnąć do 217 km/h. Hiszpański producent zapewnia, że na baterii elektrycznej będzie można przejechać do 50 km.

Nowy model — nowe wyzwania

Właściciele Seata Tarraco do tej pory mogli otrzymać go w dwóch wersjach wyposażenia — Style oraz Xcellence. Obecnie do gry wchodzi kolejna wersja FR. Poza tym, że ten model będzie hybrydą, warto zwrócić również uwagę na jego zmiany stylistyczne. Można tutaj spodziewać się zmienionego grilla i zderzaków. Ciekawym rozwiązaniem będzie także nowy lakier i 19-calowe felgi.