Zima - samochód

Nowy Seat Arona konkurencją dla Nissana Juke Nismo

Nowe modele SEATa

Seat, chcąc zaspokoić żądze swoich klientów, stworzył nową markę, która miała sprawić, że będą oni mogli cieszyć się crossoverami hiszpańskiego producenta. Warto podkreślić, że odkąd Cupra weszła na rynek, nie przestaje zaskakiwać.

Obecnie szykuje się do wypuszczenia nowej wersji Seata Arona, który wyposażony będzie w 200-konny silnik. Czym jeszcze zaskoczy nowy model?

Nowy Seat Arona — mały, ale zwinny i szybki

Seat Arona to propozycja Cupry na najmniejszy crossover w ofercie hiszpańskiego koncernu. Czy jednak najmniejszy musi oznaczać, powolny? Oczywiście, że nie! Obecnie wspomniany model samochody wyposażony jest w 150-konny silnik 1,5 TSI, co oznacza, że już teraz jego prędkość i przyspieszenie są zawrotne. Niebawem jednak ma się to zmienić, ponieważ nowy Seat Arona ma zostać wyposażony w 200-konny silnik. Model ten będzie znacznie usportowiony, dzięki czemu sprosta wymaganiom najbardziej wymagających klientów. Kiedy pojawi się na rynku? Nie jest jeszcze znana dokładna data, ale na pewno będzie można go zobaczyć na rynku w 2020 roku.

Czym będzie się charakteryzował nowy Seat Arona?

Do stworzenia podłogi wykorzystaną płytę MQB Ao, która można także spotkać w VW Polo GTI. Jak się okazuje, właśnie wspomniany VW będzie dzielił się z nową Aroną wieloma podzespołami. Dzięki temu można być prawie pewnym, że w nowym Seacie Arona zagości 2 litrowy silnik benzynowy o mocy 200 koni. Warto podkreślić, że choć samochód będzie miał terenowy wygląd, zastosowany zostanie napęd na przednie koła.

Jak będzie wyglądała konstrukcja Seata Arona?

Przyglądając się bliżej konstrukcji auta, można odnieść wrażenie, że nie tylko silnik zostanie wymieniony na mocniejszy. Również zawieszenie będzie wyglądało zupełnie inaczej. W najnowszym modelu zostanie znacznie obniżone i usztywnione. Potencjalni klienci mogą się także spodziewać lepszych, niż do tej pory hamulców. Nie ma się czemu dziwić, najnowsza propozycja Cupry będzie bowiem dość szybkim autem. Warto zatem prawidłowo zadbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu.