Podatki

Dzika wersja Ibizy — tak będzie wyglądał najnowszy model SEAT’a

Nowe modele SEATa

Jeszcze do niedawna Seat Ibiza, a właściwie jego nadwozie było niezwykle grzeczne. Do czasu. Przyglądając się najnowszemu modelowi, który został zaprezentowany w Genewie, można odnieść wrażenie, hiszpański producent postawił na zupełnie inne rozwiązanie.

Okazuje się bowiem, że nowy Seat Ibiza wygląda jak dzikie zwierzę, które gotowe jest w każdej chwili rzucić się na przeciwnika.

Nowy Seat Ibiza pod zmienioną nazwą

Osoby, które chciałyby poznać nowego Seata Ibizę, mogą mieć z tym niewielki problem. Wymieniony model występuje bowiem obecnie pod nazwą Sport Coupe Bocanegra. Wspomniana nazwa nawiązuje do Seata, który produkowano w latach 70. XX wieku. Warto mieć na uwadze, że nawiązuje ona do wyglądu samochodu. Dosłownie znaczny “czarne usta”. Przyglądając się najnowszej generacji Seata Ibizy, można ją skojarzyć z czarnym pasem, który znajduje się z przodu samochodu. Część tegoż pasa wykonana została z półprzezroczystej plexi, która osłania diodowe reflektory. Dzięki temu rozwiązaniu, przód samochodu wygląda obłędnie.

Nowy Seat Ibiza — stylistyka godna pozazdroszczenia

Przyglądając się stylistyce nowej propozycji hiszpańskiego koncernu, nie sposób nie odnieść wrażenia, że jego właściciele chcą pokazać, na jakiej pozycji obecnie się znajdują. A trzeba przyznać, że ta jest obecnie bardzo wysoka. Co więcej, prezydent firmy jasno określił, że nowy Seat Ibiza pokazuje kierunek, w którym będą podążały najnowsze modele Seata. Można zatem spodziewać się, że każdy następny będzie agresywnym, aczkolwiek nadal eleganckim samochodem.

Charakterystyczne detale

Mówiąc o wyglądzie najnowszej Ibizy, nie można przejść obojętnie obok charakterystycznych detali, do których z pewnością można zaliczyć masywne błotniki, które połączono w tym modelu z tylnymi światłami. Nie da się również nie zauważyć końcwóki układu wydechowego, którą umieszczono w centrum tyłu i zespolono ją ze zderzakiem, dzięki czemu samochód zyskuje atrakcyjną sylwetkę. Ciekawym rozwiązaniem jest również panoramiczny, szklany dach, który sprawia, że w dzień jest w samochodzie jaśniej, a nocą można oglądać gwiazdy.