Dokumenty

Czym będzie wyróżniał się nowy SEAT Alhambra?

Nowe modele SEATa

Kilkanaście lat temu Volkswagen udostępnił SEAT-owi swoją technologię, dzięki czemu powstały dwa bliźniacze samochody — Seat Alhambra oraz Volkswagen Sharan. Ponieważ takie rozwiązanie się sprawdziło, postanowiono je powtórzyć. Okazuje się jednak, że hiszpański producent dołożył wszelkich starań, aby nowy Seat Alhambra różnił się od propozycji VW, a tym samym stał się dla niego konkurentem. Czy ten zabieg się udał? Czym będzie wyróżniał się hiszpański model?

Debiut w tym samym czasie

Poza tym, że Seat Alhambra posiada prawie wszystkie rozwiązania technologiczne, co jego niemiecki „brat”, warto również podkreślić, że oba modele będą udostępnione na sprzedaż prawie w tym samym czasie. Warto jednak mieć na uwadze, że producenci hiszpańskiego modelu postawili na nieco niższą cenę samochodu. Dlaczego zdecydowali się na taki krok? Oczywiście z powodu klientów, którzy są dla nich najważniejsi. Właściciele koncernu doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że cena jest strategicznym narzędziem walki z konkurencją, ponieważ to od jej wysokości zależy to, czy sprzedaż określonego modelu odniesie sukces, czy nie. Poza tym władze koncernu chciały, aby klienci mogli pozwolić sobie na wysokiej klasy, bezpieczny samochód, który będzie im służył przez wiele lat.

Dwa warianty nowej Alhambry

Osoby, które zastanawiają się, jak będzie wyglądała nowa propozycja SEAT’a powinny wiedzieć, że hiszpański producent przygotowuje dla swoich klientów dwie odsłony Alhambry — Style i Reference. Zainteresowani propozycją koncernu mogą już w podstawowej wersji liczyć na takie udogodnienia, jak:

  • układ ESP,
  • 7 poduszek powietrznych,
  • klimatyzację.

Z dodatkowego wyposażenia można tutaj wymienić:

  • 8 głośników,
  • nawigacja GPS,
  • kamera cofania,
  • system Park Assist.

Czego jeszcze można spodziewać się po nowym Seacie Alhambra?

Poza wymienionymi wyżej udogodnieniami klienci mogą liczyć również na wygodną, dużą kabinę, która została wykończona przy użyciu wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu użytkownik samochodu może zawsze liczyć na przyjemne korzystanie z samochodu.