Z seatem bezpiecznie nawet zimą

Bezpieczeństwo

Czy już czas na zmianę opon? To chyba jedne z największych wątpliwości, które ogarniają właścicieli samochodów, w tym i seata, kiedy kończy się jesień i  zaczyna spadać temperatura.

Czas na zmianę opon

Zmiana opon z letnich na zimowe zapewni naszemu seatowi przyczepność i bezpieczeństwo. Kiedy jednak to zrobić? Otóż według wytycznych wymiany należy dokonać kiedy temperatura spada poniżej 7 stopni Celsjusza.

Takie opony są wykonane z innego materiału: jest to bardziej miękka ,specjalna mieszanka gumy, która jest dostosowana do niskich temperatur. Dzięki składowi zachowuje większą elastyczność, przyczepność oraz zapewnia pewniejsze hamowanie na drogach pokrytych błotem pośniegowym, zaśnieżonych lub oblodzonych. Warto to zrobić, gdyż od tego zależy zarówno nasze bezpieczeństwo jak i bezpieczeństwo innych użytkowników.

Opony zimowe mają inną konstrukcję bieżnika. Jest on znacznie głębszy i ma drobne nacięcia, które zapewniają lepszą przyczepność do śniegu i błota. Możemy wyróżnić trzy rodzaje bieżnika w oponach zimowych: najbardziej popularne kierunkowe, asymetryczne i symetryczne. Dobre opony zagwarantują nam trakcję zarówno na asfalcie, jak i na śniegu.

Z oponami zimowymi nasz seat będzie bezpieczny

W rzeczywistości nie warto zbyt długo czekać z wymianą opon. Zima potrafi zaskoczyć, a wówczas mogą pojawić się problemy. Żaden kierowca nie chce, by jego auto ślizgało się po oblodzonej drodze. Dlatego warto wymienić opony zanim spadnie śnieg. Nowe opony optymalne osiągi zapewnią bowiem dopiero po przejechaniu około 300 km. Ta informacja powinna zachęcić właścicieli samochodów, w tym seata, by nie czekać i zapewnić sobie bezpieczeństwo zanim nastąpi załamanie pogody, a drogi zasypie śnieg lub pokryje lód.

Serwis seata – najlepsze miejsce do zmiany opon

Inną sprawą są kolejki, które zaczną się tworzyć, gdy spadnie temperatura. Lepiej więc zrobić to szybciej i być przygotowanym nawet na największe mrozy. Serwis seata to najlepsze miejsce do dokonania takiej zmiany. Można tu zarówno kupić nowe opony, jak i od razu je wymienić. Fachowcy zrobią to szybko i poprawnie, tym samym wykluczając możliwość jakiegokolwiek błędu. Ponadto dokonają wymiany w atrakcyjnej cenie!