Nowy SEAT Ibiza – nie pozwól, by rysy na karoserii popsuły efekt

Pielęgnacja auta

Drobne zarysowania na karoserii to coś, do czego kierowcy miewają bardzo zróżnicowany stosunek. Niektórzy, traktując auto głównie jako środek służący przemieszczaniu się z punktu A do punktu B, traktują pojawienie się niewielkich rysek jako sytuację całkowicie normalną, związaną z codziennym użytkowaniem samochodu.

Inni, dla odmiany, każdy najmniejszy ubytek lakierniczy uważają za spory kłopot, którego jak najszybciej należy się pozbyć. Jakie są na to najlepsze metody? Które domowe sposoby na rysy są godne polecenia?

Drobne rysy na karoserii – domowe sposoby usunięcia

Przede wszystkim warto wiedzieć, że rysa, która wygląda bardzo źle, może w istocie wcale nie być głęboka, tylko powierzchowna i łatwa do usunięcia; tak jest np. w przypadku zarysowań, które w istocie polegają na tym, że na naszym aucie widoczny jest pasek lakieru z obcego samochodu, który o nasz się otarł. W niezbyt skomplikowanych przypadkach usuwania tego typu zniszczeń może wystarczyć starcie cienkiej wierzchniej warstwy lakieru polerką mimośrodowo-obrotową, ostrą pastą polerską i łagodną pastą wykończeniową, a następnie woskowanie. Niektórzy radzą też delikatne pocieranie rysy zwilżoną szmatką z niewielką ilością pasty do zębów. Wszelkie tego typu operacje wykonujemy oczywiście na własną odpowiedzialność.

Lśniący SEAT Ibiza – niezwykłe wrażenie

Im lepiej prezentuje się dany samochód wyjściowo, tym trudniej jego właścicielowi pogodzić się z wszelkimi zmianami, które niekorzystnie wpływają na wygląd pojazdu. Ubytki lakiernicze to z pewnością żaden powód do radości, jeśli pojawią się na nowym, lśniącym aucie typu SEAT Ibiza – o pięknej bryle i wyrazistych liniach nadwozia. Uwagę przyciągają tu aerodynamiczne akcesoria, felgi aluminiowe w jednym ze stylowych designów oraz klasyczny wyścigowy wygląd w wybranym przez klienta kolorze. Nowy SEAT Ibiza możemy mieć w takich barwach, jak Candy White, Pure Red, Magnetic Tech, Midnight Black, Mystery Blue, Desire Red, Eclipse Orange, Urban Silver, Nevada White – w wersjach metalizowanej i niemetalizowanej.

Nowy SEAT Ibiza – odważny i inteligentny design

SEAT Ibiza to także dopracowane w najdrobniejszych szczegółach detale. W ramach sportowego wykończenia FR dostępne są 18-calowe aluminiowe felgi, panoramiczny dach oraz czarna aranżacja wnętrza, a także pełne światła LED z przodu i z tyłu. Odważny i inteligentny design, z jakiego znany jest nowy SEAT Ibiza uzupełniają ambientowe oświetlenie wnętrza samochodu, a także rozmaite tkaniny i wykończenia tapicerki samochodowej.