Bezpieczna jazda – zwróć uwagę na warunki na drodze

Bezpieczeństwo

Nocne przymrozki przesyłają wszystkim kierowcom jasny komunikat: zwolnij, jeśli nie chcesz ryzykować. Gdy warunki na drodze są bardzo niekorzystne, zwykle wiemy, jak należy się zachowywać. Na co warto zwrócić uwagę, nawet jeśli za oknem świeci zachęcające słońce?

Temperatura nawierzchni ma duże znaczenie!

Wychodzisz z domu i w drodze do auta cieszysz się, że nie musisz zakładać czapki, bo jest tak ciepło? Z pewnością zapowiada się kolejny słoneczny, zimowy dzień. Tymczasem ruszasz optymistycznie i nagle… tracisz przyczepność. Zapewne koło południa po oblodzeniu nie zostanie już śladu, jednak do tego czasu zachowaj dużą ostrożność. Podobnie ma się sprawa w przypadku zacienionych dróg, na przykład na skraju lasu. Nowoczesne samochody posiadają termometr informujący o temperaturze powietrza przy gruncie – warto korzystać z tej opcji.

Zdradliwy zmierzch

Widzenie zmierzchowe to jeden z tych parametrów, które z wiekiem ulegają obniżeniu; nawet jeśli nie skarżysz się na problemy ze wzrokiem, warto regularnie sprawdzać, czy przy zapadającym zmroku widzisz nadal tak samo dobrze. Taka szarówka może być niebezpieczna dla kierowców, zwłaszcza jeśli na drodze panuje duży ruch i samochody jadące z naprzeciwka mogą Cię oślepić. W takiej sytuacji zachowaj szczególną ostrożność. Niewykluczone, że możesz potrzebować specjalnych okularów właśnie na ten moment zapadającego zmroku.

Sprawdzony samochód to podstawa

Sam przegląd raz do roku zdecydowanie nie wystarczy! Autoryzowany dealer podpowie, że przed każdą dłuższą trasą warto sprawdzić, czy samochód dowiezie Cię bezpiecznie na miejsce. Niezależnie od tego, czy miejscem zakupu był autoryzowany salon Seata, czy decydujesz się na samochód z drugiej ręki, pamiętaj – bezpieczeństwo jest najważniejsze! Dobrą praktyką jest sprawdzenie auta przed drogą: zwróć uwagę na światła, ciśnienie w kołach czy sprawność hamulców. Szukasz bezpiecznego samochodu, który sprawdzi się w każdych warunkach? Postaw na Seata – to marka, dla której bezpieczeństwo stawiane jest na pierwszym miejscu.