Seat

Twoje auto rozpozna, że jesteś zmęczony

Bezpieczeństwo

W statystykach wypadków samochodowych można dostrzec, że znaczna ich ilość związana jest z tym, że kierowca zasnął za kierownicą w czasie prowadzenia auta i straci nad nim panowanie. Na przeciw  temu problemowi wychodzi nowoczesna technika. Przykładowo w seacie Leonie znajdziemy właśnie system rozpoznawania zmęczenia kierowcy, który może nas odpowiednio wcześnie ostrzec, że czas na przerwę w dalszej jeździe. 

Jak działa system rozpoznawania zmęczenia?

Jest to rozwiązanie, które analizuje ruchy i odruchy kierowcy w czasie jazdy i porównuje je do tych prawidłowych. Gdy w grę wchodzi zmęczenie mogą one stawać się bardziej chaotyczne lub spowolnione. W takiej sytuacji na centralnym monitorze wyświetlone zostaje ostrzeżenie i wyemitowany jest specjalny sygnał dźwiękowy. Ten system w połączeniu z asystentem pasa ruchu może nas ochronić przed groźnym wypadkiem. 

Gdzie i jaki kupić samochód, który będzie kontrolował nasze zmęczenie?

Salon Seat z pewnością będzie dobrym miejscem na rozpoczęcie poszukiwań. System ten jest dostępny m.in. w popularnym Leonie. Możemy skorzystać z konfiguratora w sieci i wybrać do swojego samochodu takie właśnie rozwiązanie, lub odwiedzić seat salon  i zdać się na profesjonalizm i fachowe doradztwo pracowników. 

Kiedy przydaje się system ostrzegania przed zmęczeniem?

Jest to rozwiązanie dedykowane przede wszystkim dla kierowców, którzy często wyruszają w długie i wyczerpujące trasy. Niekiedy jadąc trudno jest samodzielnie ocenić, że do dalszej drogi się nie nadajemy i konieczny jest odpoczynek przed jej kontynuowaniem. System sprawdzi to za nas i poinformuje gdy pojawią się odstępstwa od normy, a wówczas z pewnością będziemy bezpieczniejsi. Niestety życie w ciągłym biegu i ogromna ilość obowiązków sprzyja naszemu zmęczeniu, w związku z czym, każdy  i na każdej trasie jest zagrożony uśnięciem i spowodowaniem wypadku. Warto zatroszczyć się o siebie i swoje bezpieczeństwo stawiając na nowoczesne rozwiązania związane z bezpieczeństwem.