Wygodnie i…niebezpiecznie

Nowości

Jeździć można wszystkim, czym się da. I udowadniają to liczne pokazy i wyścigi jazdy na “byle czym”. Na takie przedsięwzięcia natknąć można się kilka razy w roku – nawet w Polsce. To przede wszystkim ciekawe show, dlatego przyciąga rzesze widzów. Jednak jego uczestnicy nie trafiają na karty Księgi Rekordów Guinnessa. W przeciwieństwie do Australijczyka, który pokonał rekord prędkości w jeździe….kanapą.

Najszybsza kanapa na świecie

Jest to jeden z najdziwniejszych pojazdów, jakim pobijano rekord świata. To rzeczywiście kanapa, obita miękką skórą, przerobiona na pojazd kołowy przez australijską firmę Evolution Motorsports, wyspecjalizowaną w tuningu samochodów i rowerów. Kanapa osiągnęła imponującą szybkość 163 km/godzinę. Australijczycy pokonali w ten sposób wcześniejszy wynik 148 km/h, który należał do Polaka mieszkającego w Wielkiej Brytanii, Marka Turowskiego. Z pewnością najszybsza kanapa jest wygodna, ale jej bezpieczeństwo pozostawia wiele do życzenia. Co innego…

Nowy Seat Leon i jego prędkość

Znacznie wygodniejszy, a do tego o niebo bezpieczniejszy jest Seat Leon, a właściwie każda z licznych opcji w tym modelu. Nowy Seat Leon w wersji CUPRA osiąga prędkość maksymalną do 250 km/h. Wynik całkiem niezły, gdy mówimy o miejskim SUV’ie.

Seat Leon i jego komfort

Może i najszybsza kanapa na świecie jest wygodna, ale to nic z wygodą jazdy, jaką zapewnia nowy Seat Leon. Przestronne, ciche wnętrze, sporo miejsca dla każdego pasażera, miękkie, wygodne siedzenia zapewniają komfort poruszania się godny samochodu XXI wieku.

Seat Leon i bezpieczeństwo jazdy

I oto dochodzimy do elementu najważniejszego. Seat Leon to nowoczesny samochód, który w wyjątkowym design’ie zawiera rozwiązania, które tworzą samochód nie tylko komfortowy, ale przede wszystkim bezpieczny. Czujniki deszczu, asystent pasa, asystent świateł, optyczne czujniki parkowania, asystent kontroli odległości – to brzmi wręcz futurystycznie i bajkowo. Ale to nie bajka, Nowy Seat Leon ma to wszystko, a każda jeżdżąca kanapa nie dorasta mu do “felg”.