W stronę morza – Elbląg

Zabytki

Kiedy mówimy “Warmia i Mazury” to jako pierwsze na myśl przychodzą jeziora, lasy, pagórki, a także żaglówki. Ten rejon to jednak nie tylko piękne widoki, ale również niesamowite miasteczko, które aż zachęcają by poświęcić im chwilę uwagi. Jednym z nich jest Elbląg – jeden z najbardziej wysuniętych na północ punktów na mapie Warmii i Mazur. Dlaczego warto go odwiedzić?

Wycieczka na Warmię i Mazury? Najpierw odwiedź autoryzowany salon seata

Warmia i Mazury to jedna z najpiękniejszych części naszego kraju. Przyjeżdżający tutaj turyści są zachwyceni dzikością przyrody, pięknymi jeziorami, a także przenikającymi się historiami. Na tym ostatnim elemencie duże piętno odcisnęli Niemcy, a w zasadzie mieszkańcy Prus Wschodnich. Mimo że od ich obecności na tych terenach minęły dziesiątki lat, to dalej widać ich myśl architektoniczną.

Jednym z takich miejsc jest Elbląg – miasto na prawach powiatu w województwie warmińsko-mazurskim, w którym znajduje się siedziba władz powiatu elbląskiego i gminy wiejskiej Elbląg. Co ciekawe, jest to najstarsze miasto w województwie, a także jedno z najstarszych w Polsce i Niemczech. Jego rok założenia datuję się na 1237. Według danych GUS na koniec 2017 roku, populacja miasta wynosiła powyżej 120 tysięcy mieszkańców.

Autoryzowany dealer Seata w okolicach Elbląga

Do wycieczki na Warmię oraz Mazury potrzebny jest odpowiedni samochód. Takim może być na przykład nowy Seat, który pochodzi od autoryzowanego dealera Seat znajdującego się w okolicach Elbląga. Auta tej marki są uwielbiane przez Polaków od lat. Rodacy doceniają przede wszystkim ich elegancki design, a także zaawansowane technologie, które są mocną stronę samochód SEAT.

Takich autoryzowanych salonów Seat jest na terenie naszego kraju ponad 30. W każdym z nim pracują wyspecjalizowani doradcy, którzy chętnie pomogą oraz doradzą przy wyborze jednego z modeli marki. W sprzedaży są obecnie dostępne samochody: Leon, Ibiza, Arona, Ateca, Alhambra i Tarraco.