Twierdza Boyen

Zabytki

Mazury to nie tylko kraina pełna jezior, lasów oraz żeglugi. Jest to również kraina pełna historycznych miejsc, w których czas się zatrzymał. Warto do nich zajrzeć, żeby lepiej zrozumieć specyfikę tego miejsca. Jednym z nich jest Twierdza Boyen – najbardziej znany historyczny zabytek tego rejonu. Warto tam pojechać swoim nowym Seatem?

Seat alhambra w twierdzy Boyen

Twierdza Boyen to twierdza w kształcie gwiazdy, która stanowi ważny obiekt strategiczny. Położona jest w zachodniej części Giżycka, na wąskim przesmyku, który znajduje się pomiędzy dwoma dużymi jeziorami mazurskimi – Kisajno oraz Niegocin. Sama twierdza została zbudowana w latach 1844–1856 z rozkazu króla Fryderyka Wilhelma IV. Turystów zachwycają przede wszystkim jej ponadprzeciętne rozmiar – w zamyśle została przygotowana dla załogi liczącej ponad 3000 żołnierzy.

Twierdza Boyen została zniesiona na obszarze Prus Wschodnich, gdzie powstała na liczącym ok. 100 ha terenie. W szczytowym dla siebie momencie stanowiła główne ogniwo w łańcuchu umocnień zamykających od wschodu dostęp do terenów państwa pruskiego. Obecnie jej działalność została już oczywiście wygaszona i twierdza stanowi atrakcję turystyczną. Miejsce to cieszy się dużą popularnością, ponieważ każdego roku zjeżdża się tutaj kilkaset tysięcy turystów. Spora część z nich przyjeżdża w te rejonym nowym Seatem Alhambra.

Nowym Seatem Alhambra na Mazury

Seat Alhambra to siedmioosobowy van, który produkowany jest przez hiszpańskiego producenta od 25 lat. Od samego początku swojego istnienia, model cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników. Jego zalety doceniają przede wszystkim rodziny. Zachwyca je duży bagażnik oraz ogromna ilość miejsca, dzięki której podróżowanie tym samochodem jest bardzo wygodne.

Model ten doskonale sprawdzi się jako samochód na wycieczkę na Mazury. Duży silnik pozwoli z przyjemnością pokonywać kolejne kilometry, a wielki i przestronny bagażnik umożliwia zabranie ze sobą do Krainy Tysiąca Jezior, czego tylko chcemy.
Sztynort na krótki