Zima droga

TPMS – system kontroli ciśnienia w oponach

Wyposażenie auta

Seat udowadnia, że kwestia bezpieczeństwa jest dla niego zagadnieniem wysokiej rangi. Stosowanie nowoczesnych technologii, ciągłe ich udoskonalanie i modyfikowanie staje się już znakiem firmowym.

Zdaj się na sprawdzone rozwiązania. Seat Alhambra

Aby bezpieczeństwo było na jak najwyższym poziomie należy pamiętać, iż składa się na to cały szereg czynników. Dlatego każdy szczegół musi być dopracowany, a precyzja działania jest widoczna chociażby w wyposażeniu jaki posiada nowy Seat Alhambra. Można uznać, że względy bezpieczeństwa są tu widoczne w każdym calu.

Słuchaj tego, co mówi Twój samochód

Harmonijna współpraca ze swoim pojazdem przynosi pozytywne korzyści. Kierowca, który odczytuje sygnały alarmujące w samochodzie, może w porę zadziałać. Ignorancja wszelkich informacji, które wypływają od pojazdu może stać się przyczyną występowania różnego typu usterek lub awarii. Warto mieć na uwadze, że z małych defektów mogą zrobić się duże i kosztowne wady. Nie należy być ślepym i głuchym, lecz wsłuchać się w sygnalizowanie potrzeb swego samochodu. Jego potrzeby, są potrzebami kierowcy i pasażerów.

Stan opon w samochodzie – czynnik podnoszący komfort jazdy

Gdyby tak zapytać dziecko – dlaczego samochód się porusza? – zapewne odpowiedziałoby ono – dlatego, że ma koła. Oczywiście nie można uznać tej odpowiedzi za błędną. Skoro dziecko nadaje tak wysoką sprawczość kołom, dorosły też nie powinien ich bagatelizować. Stan kół i opon wpływa znacząco na poziom bezpieczeństwa pojazdu. TPMS jest nowoczesnym systemem monitorującym poziom ciśnienia w oponach. Jeżeli system stwierdzi nieprawidłowości, oczywiście wysyła taką informację do kierowcy. Warto pamiętać, że odpowiedni poziom ciśnienia w oponach wpływa na bezpieczeństwo, zużycie paliwa a także na skuteczność systemu hamowania. Poziom ciśnienia można uregulować na stacji benzynowej nieodpłatnie. Natomiast usterki, które są spowodowane niewłaściwym ciśnieniem w oponach generują już koszty jakie musi ponieść kierowca.