Pielęgnacja karoserii

Testy i opinie

Karoseria naszego samochodu zasługuje na ochronę i pielęgnację przez cały rok, bez względu na porę roku. Lakier samochodów seat zmienia się pod wpływem warunków atmosferycznych. Lakier jest ważnym zewnętrznym elementem samochodu. Nie pełni on tylko funkcji dekoracyjnej.

Lakier ma do spełnienia nie lada wyzwanie! Jego nadrzędną funkcją jest zabezpieczenie karoserii samochodu seat przed wszystkimi zewnętrznymi czynnikami. Bo to właśnie one wywołują wszelakie reakcje chemiczne. Co więcej, lakier pełni funkcje ochronną. Zabezpiecza karoserię przed korozją, zmatowieniem oraz odbarwieniem. Najważniejsze, aby chronił ją przed konsekwencjami działań środowiska naturalnego. Dlatego dbaj o lakier swojego samochodu w miarę możliwości regularnie.

Co powoduje, że lakier ulega zniszczeniu?

Lakier ulega zniszczeniu poprzez niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych. Warunki atmosferyczne najbardziej przyczyniają się do pogorszenia kondycji karoserii. Temperatura, wilgotność, śnieg i deszcz sprawiają, że zaczynają występować różne reakcje chemiczne lakieru. A powłoka lakiernicza jest narażona na wiele zanieczyszczeń i uszkodzeń.

Profesjonalne rozwiązania i czego nie robić?

Wiele z nas bagatelizuje pielęgnacje karoserii, a w efekcie otrzymuje zmatowioną i zarysowaną karoserię. A nawet może pojawić się rdza. Zdaniem ekspertów nie wolno czyścić karoserii w upalne dni. Wtedy, gdy lakier jest nagrzany od promieni słonecznych. Nie stosuj gąbek, które chłoną piasek, tym samym rysują lakier. Zainwestuj w profesjonalne środki, dedykowane pielęgnacji karoserii. Chodzi o to, aby nie pozbawić lakieru warstwy ochronnej.

Jak dbać o lakier samochodów seat?

Jak zadbać o karoserię? Wybierz się na profesjonalną myjnię samochodową lub sam umyj samochód z największego brudu i zanieczyszczeń. Eksperci polecają myjki ciśnieniowe. Myj samochód kierują się zasadą – od góry do dołu. Nadmiar piany należy zmyć czystą wodą. Aby zabezpieczyć karoserię, osusz samochód i nałóż wosk pielęgnacyjny. Wosk chroni karoserię przez kilka miesięcy. Po upływie terminu, czynność woskowania należy powtórzyć.