Technologia w służbie bezpieczeństwa

Seat Ibiza Seat Leon Światła Technologia

Bezpieczeństwo – to jedno z najważniejszych kryteriów wyboru samochodu. Wiodące koncerny motoryzacyjne to rozumieją i coraz skuteczniej poprawiają każdy z parametrów decydujących o naszym spokoju na drodze. Bezpieczeństwo to także jeden z głównych frontów rywalizacji między producentami.

W bezpiecznych samochodach wykorzystywane są najnowsze zdobycze technologii. Ale podstawa to wciąż konstrukcja auta, zwłaszcza nadwozia. To parametr budowy samochodu, który ma nas chronić w razie zderzenia, ale także zmniejszać jego ryzyko. Bezpieczne auta mają duże szyby i lusterka oraz wąskie słupki gwarantujące dobrą widoczność. Bezpieczny samochód jest wyposażony w liczne poduszki powietrzne, absolutna podstawa to także system ABS zapewniający kierowcy panowanie nad pojazdem podczas poślizgu oraz skrócenie drogi hamowania, czy system ESP odpowiadający za stabilności pojazdu.

Bezpieczne samochody

Co jeszcze powinien mieć nowoczesny, bezpieczny samochód? Adaptacyjny tempomat znacząco zwiększa bezpieczeństwo jazdy na autostradzie. Utrzymuje zadaną prędkość z zachowaniem właściwego odstępu od poprzedzającego nas auta. Dobrze sprawdza się zwłaszcza w połączeniu z systemem utrzymania pasa ruchu. Nowoczesny, bezpieczny samochód powinien być też wyposażony w ważny na długich, męczących trasach system wykrywania zmęczenia u kierowcy. Z kolei w ruchu miejskim z pewnością przydadzą się systemy automatycznego hamowania, często połączone z mechanizmem wykrywania zagrożeń. Świetnym rozwiązaniem jest asystent jazdy w korku. Samochód z takim systemem sam rusza i hamuje. Pomocne są także systemy wspomagające parkowanie, czy światła adaptacyjne.

Seat Leon stawia na bezpieczeństwo

Zaawansowane systemy bezpieczeństwa w modelu Seat Leon działają aktywnie i pasywnie, zawsze chroniąc pasażerów. Nowy Seat Leon wyposażony jest w asystenta jazdy w korku, który kontroluje odległość do samochodu znajdującego się przed nami, zachowując bezpieczny odstęp. Z kolei funkcja ochrony pieszych wykrywa obiekty poruszające się na drodze. A jeśli to konieczne – hamuje. Zjeżdżasz nieco z pasa ruchu? Nie przejmuj się. Asystent pasa ruchu delikatnie sprowadzi cię na właściwą drogę. Asystent świateł drogowych automatycznie przełącza światła z długich na światła mijania w momencie wykrycia nadjeżdżającego z naprzeciwka pojazdu bądź wjechaniu w teren zabudowany. System rozpoznawania znaków drogowych współpracuje z przednią kamerą i wykrywa ograniczenia prędkości, zakaz wyprzedzania i znaki robót drogowych.

System rozpoznawania zmęczenia zapewni świeżość i koncentrację. A aktywny tempomat zadba o przyspieszenie i zwalnianie.

Seat Ibiza – poczuj się bezpiecznie

Seat Ibiza został zaprojektowany tak, by kierowcy czuli się bezpiecznie. Zapewniają to inteligentne poduszki powietrzne kierowcy i pasażera. Nowy Seat Ibiza to model wyposażony w aktywny tempomat, awaryjne hamowanie, system rozpoznania zmęczenia. O bezpieczeństwo dbają też ESC – czyli elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy, czy asystent podjazdu (Hill Hold Control) ułatwiający ruszanie pod górę bez ryzyka stoczenia się.