Parkowanie jeszcze łatwiejsze

Bezpieczeństwo Seat Ibiza

Nowoczesne samochody są wyposażone w wiele urządzeń polepszających komfort i bezpieczeństwa jazdy. Kamera cofania ułatwia manewry parkowania. Kamera cofania pokazuje kierowcy to, co znajduje się tuż za tylnym lub przednim zderzakiem samochodu. To urządzenie można określi mianem dodatkowych oczu, które widzą obiekty znajdujące się poza polem widzenia oraz obliczają dystans dzielący samochód od przeszkód. Kamera jest niezastąpiona w ciasnych uliczkach, gdzie trudno o swobodne parkowanie.

Pod czujnym okiem kamery

Kamera cofania to urządzenie posiadające szereg praktycznych zalet. Montuje się ją w tylnej części auta – zderzak bądź ramka tablicy rejestracyjnej. Drugie z tych rozwiązań jest najczęściej wybierane. Z kolei wyświetlacz instaluje się na desce rozdzielczej wewnątrz pojazdu, na przedniej szybie bądź montuje się w lusterko wsteczne (wówczas obraz wyświetli się podczas wrzucenia biegu wstecznego). Podgląd, jaki zapewnia nam ekran to przejrzysty obraz wraz także z cyfrowymi liniami, które mają za zadanie pomóc nam dodatkowo określić położenie samochodu. Ciekawym rozwiązaniem wybieranym przed kierowców jest kamera cofania z rejestratorem. Zapewnia komfort oraz bezpieczeństwo podczas jazdy. Najwyższa jakość materiałów, stabilizacja obrazu oraz ochrona przed wstrząsami, to kolejne z cech tego urządzenia. Jeśli mamy samochód wyposażony w kamerę cofania manewr parkowania oraz cofania staną się o wiele prostsze.

 

Z Seatem każdy manewr jest prosty

Nowy Seat Ibiza, ale tez Seat Leon, czy Seat Alhambra wyposażone są w kamery oraz czujniki parkowania. Bardzo pomocne przy parkowaniu oraz przy manewrowaniu na zatłoczonych uliczkach. Modele Seata zostały dostosowane do parkowania w każdych warunkach. Auto można wyposażyć w asystenta parkowania, z czujnikami parkowania z przodu i z tyłu, z tylną kamerą cofania, a także z systemem kamer 360 stopni, zapewniającym widok z góry.