Te części w autach zużywają się najszybciej!

Serwisowanie

Eksploatacja samochodu, długie i intensywne podróże, to coś, co czeka nas wszystkich, a jednocześnie stanowi zagrożenie dla pojazdu.

Chociaż jest przystosowany do wszystkich warunków i samochody SEAT są niezawodne, to istnieje kilka części, które mają tendencję do zużycia i potrzebują wymiany lub naprawy. Z tych usług można korzystać przez ASO SEAT, jednak warto wiedzieć, na co szczególnie zwrócić uwagę.

To na pewno musisz wymienić!

Kupując samochód na rynku wtórnym istnieje kilka czynników, które warto zweryfikować oraz jak najszybciej wymienić, chyba że został okazany dowód ich wymiany przez sprzedającego. Autoryzowany serwis SEAT pomoże Ci w upewnieniu się, że samochód nadaje się do wykorzystania i pomoże w wymianie oleju oraz jego filtru, płynu chłodniczego, świec zapłonowych czy filtrów powietrza oraz paliwa. Wymiana z tych elementów jest ważna, bo może zapobiegać kosztownym naprawom silnika.

Powszechne usterki spowodowane eksploatacją.

Najprostszą i najczęstszą usterką jest akumulator, szczególnie w okresie zimowym. Problemy z rozruchem to sygnalizacja, że należy go wymienić lub naładować. Na desce rozdzielczej jest specjalna kontrolka odnośnie akumulatora, jeśli się zapali, należy niezwłocznie skorzystać z oferowanych usług przez autoryzowany serwis SEAT. Drugim, bardzo istotnym elementem, który lubi tworzyć problemy jest silnik – wynika to ze złej eksploatacji samochodu, a także brak jego konserwacji czy częstych przeglądów. Wiąże się to też m.in. z wymianą oleje, który przedłuży żywotność jednostki napędowej. Koszty naprawy silnika są liczone często w tysiącach złotych! Z innym typem problemów, który często pojawia się w ASO SEAT, jest karoseria. Wynika to najczęściej ze stażu pojazdu, gdyż większość kierowców bagatelizuje korozje, która może doprowadzić do poważnych ubytków w aucie. Auto z długim stażem, dużym przebiegiem może posłużyć jeszcze przez drugie tyle kilometrów czy czasu. Należy skupić się na odpowiedniej eksploatacji, konserwacji oraz reagowaniu na problemy, gdy tylko zostaną one przez nas spostrzeżone.