Części samochodowe

Serwis

Każde, nawet najlepsze auto czasem się psuje i nie ma przed tym ucieczki. Części się zużywają, nawet regularnie sprawdzane i serwisowane, ulegają uszkodzeniu. I wtedy stoimy przed dylematem, czy oszczędzić i kupić tańsze zamienniki, czy zainwestować w oryginalne części.

Części oryginalne ASO Seat

Kluczowe są tu słowa, które padły, przy określeniu czynności – oszczędzić i zainwestować. Po pierwsze trzeba zdać sobie sprawę, jakiego rodzaju jest to oszczędność i czy rzeczywiście nią jest. Kupując coś taniej dzisiaj musimy się liczyć z tym, że będzie trzeba dopłacić w przyszłości. To jest tak zwana pozorna oszczędność.

Omijanie autoryzowanego serwisu seata – krótkotrwała radość

Dziś cieszymy się, że omijając autoryzowany serwis seat i kupując zamienniki w internecie zrobiliśmy interes, a w rzeczywistości okazuje się, że koszty tej transakcji będą znacznie wyższe. Natomiast słowo „inwestycja” w kontekście części oryginalnych jest bardzo trafione, ponieważ kupując części od ASO seat, czyli te same, z których składa się nasz samochód, możemy być pewni, że to nam się zwróci w przyszłości. Auta nie będzie trzeba znów szybko naprawiać.

Jakość czy cena? Autoryzowany serwis seat czy…?

Kiedy stoimy przed takim dylematem, to w zasadzie nie stoimy przed żadnym – jakość powinna zawsze być na pierwszym miejscu. Autoryzowany serwis seat zapewnia przeglądy techniczne i regularną kontrolę podstawowych parametrów. Jeśli dbamy o auto i chcemy je jak najdłużej eksploatować, warto kupować oryginalne części w ASO seat, zamiast posiłkować się zamiennikami. Na oryginalne części autoryzowany serwis seat często daje gwarancję, przez co zyskujemy nie tylko oszczędność finansową, ale tym sposobem zyskujemy spokój. W przypadku zamienników to już tak nie zadziała.

Naprawiając coś na własną rękę, „po partyzancku”, tracimy gwarancję daną nam przez ASO seat, a co za tym idzie, wiele przywilejów, należących się tym, którzy zdają sobie sprawę jak ważne jest oddanie swojego pojazdu w ręce fachowców. Zdarza się, że ktoś posłucha rady szwagra i skusi go niższa cena zamienników, jednak takie postępowanie ma krótkie nogi. Warto mieć świadomość, że tym sposobem więcej tracimy w długim okresie czasu, niż zyskujemy.