Zadbaj o lakier swojego samochodu!

Testy i opinie

Karoseria każdego samochodu seat powinna być regularnie pielęgnowana. Lakier zasługuje na ochronę przez cały rok, niezależnie od temperatury jaka panuje. Lakier samochodów seat ulega zmianie pod wpływem czynników zewnętrznych. A mało kto wie, że stanowi bardzo ważny zewnętrzny element samochodu. Prócz funkcji dekoracyjnej, ma jeszcze kilka ról do spełnienia.

Priorytetową funkcją lakieru jest zabezpieczenie karoserii samochodu seat przed szkodliwymi czynnikami. Lakier zabezpiecza naszą karoserię przed korozją, zmatowieniem oraz odbarwieniem. Warstwa ochronna nie pozwala na działanie środowiska naturalnego.

Dlaczego lakier ulega zniszczeniu?

Lakier w sposób naturalny niszczeje, ale my poprzez regularną pielęgnację możemy opóźniać proces. Największe znaczenie ma tutaj wpływ czynników zewnętrznych. . Temperatura, wilgotność, śnieg i deszcz  najbardziej przyczyniają się do pogorszenia kondycji karoserii. Powłoka lakiernicza jest narażona na wiele zanieczyszczeń i uszkodzeń. Jeśli nie będziemy dbać o lakier, po upływie kilku miesięcy zauważymy zmatowienie powierzchni, zarysowania, a nawet odbarwienia.

Czy myjnia automatyczna stanowi zagrożenie dla naszej karoserii?

Wielu kierowców nie korzysta z myjni automatycznej, bojąc się o zarysowania i ślady na nowej karoserii. Zdaniem ekspertów nowe samochody z nowym lakierem powinny być myte ręcznie specjalnie dobranymi środkami pielęgnacyjnymi. Lakier na nowym aucie w początkowym etapie użytkowania samochodu musi przyzwyczaić się do środowiska zewnętrznego i jego czynników.

Kiedy można skorzystać z myjni automatycznej? Fachowcy zalecają, aby pierwsza wizyta nowego samochodu w myjni automatycznej odbyła się po upływie kilku miesięcy od użytkowania auta seat. Ważne, aby stosować na powierzchnie lakieru pasty polerujące. Jeżeli będziemy stosować się do zaleceń ekspertów, częste korzystanie z myjni automatycznej nie powinno stanowić problemu dla naszej karoserii.