Auto zastępcze – ASO SEAT ułatwia okres naprawy

Serwisowanie

Usterka samochodu po stłuczce? Może samochód sam z siebie się zepsuł? Życie bez samochodu dla wielu jest niemożliwych, a oddanie go do serwisu jest często problematyczne, wobec czego – każdy autoryzowany serwis SEAT ma możliwość wypożyczenia auta zastępczego na czas naprawy. Kilka dni czy tygodni, nie ma to znaczenia, a zachowana zostanie ciągłość dostępu do mobilności. O co chodzi?

Autoryzowany serwis SEAT czy prywatny mechanik?

ASO SEAT, czyli autoryzowana stacja obsługi, ma dostęp do ułatwienia dla kierowców – dysponują autami zastępczymi marki SEAT, wobec czego mamy ciągle dostęp do pojazdu, a przede wszystkim do pojazdu, który dobrze znamy.  Takiej pewności nie mamy zapewnionej przy korzystaniu usług prywatnych serwisów i mechaników. Jest to duże ryzyko, gdyż nie każdy może pozwolić sobie na kilka dni bez samochodu, a przede wszystkim – skorzystanie z usługi nieautoryzowanej przerywa okres gwarancyjny, jak i uniemożliwia ewentualne naprawy przez autoryzowany serwis SEAT.

Auto zastępcze, ale o co dokładnie chodzi?

Przy wypadkach czy usterkach, które uniemożliwiają korzystanie z pojazdu lub stwarzają niebezpieczeństwo na drodze, samochód pozostaje na kilka dni w serwisie. Wobec tego, każdy może ubiegać się o przyznanie auta zastępczego, jeśli korzysta z ASO SEAT lub ma wykupione OC, które pozwala w takich sytuacjach (najczęściej tylko wypadku) na skorzystanie z auta zastępczego. Korzystanie z OC zwraca środki finansowe, gdy wybierze się wynajem pojazdu tymczasowego.

Kiedy auto nie przysługuje?

Autoryzowany serwis SEAT wynajmuje każdemu właścicielowi marki samochody zastępcze, z kolei korzystanie z pojazdów od ubezpieczycieli wymaga odpowiedniego uzasadnienia. Mogą odmówić zapewnienia samochodu, gdy będzie się to wiązało z niepotrzebnym jego korzystaniem – wiąże się to z ograniczoną ich ilością. Co to znaczy? Rodziny, w których posiada się więcej samochodów, z których można korzystać w trakcie realizacji naprawy, mogą mieć problem z wynajęciem. Ważny jest również poziom funkcjonalności samochodu, gdyż wynajem dotyczy jedynie tych samochodów, które są zbliżone do uszkodzonego.