Jak przygotować samochód do podróży?

Serwisowanie

Niezależnie od pory roku, seat jest autem idealnym na daleką podróż. Niestraszne mu zimowe szlaki, ani letnie bezdroża. Jednakże zanim ruszymy w podróż powinniśmy sprawdzić zarówno planowaną trasę, jak i stan techniczny auta. Autoryzowany serwis seat zrobi to najlepiej.

Planowanie podróży

Pierwszym krokiem jest oczywiście samo planowanie podróży. Należą do nich sprawdzenie trasy, którą zamierzamy jechać oraz zaplanowanie przystanków. Kolejna sprawa to organizacja wyprawy, a więc przygotowanie bagaży i tego, co niezbędne.

Nie można również zapomnieć o aktualizacji map w nawigacji samochodowej. Bywa, że nowa, bezpłatna wersja pozwoli nam lepiej zaplanować trasę, skorzystać z wybudowanych autostrad lub ominąć utrudnienia na drogach.

Na wszelki wypadek warto również sprawdzić termin ważności przeglądu technicznego i ubezpieczenia OC.

ASO seat i życie staje się podróżą

Samochód wymaga takich samych starannych przygotowań do podróży jak my sami. ASO seat dokona  szczegółowego przeglądu podzespołów, dzięki czemu zyskamy spokój i komfort w podróży. Specjaliści sprawdzą stan zawieszenia, wydechu, hamulców, układu chłodzenia oraz pasków.

Jeżeli w niedługim czasie powinniśmy wymienić olej, lepiej to zrobić przed wyjazdem. Podobnie jest z akumulatorem. Jeżeli czujemy, że zaczyna zawodzić, lepiej kupić nowy niż szukać po drodze jakiegoś przypadkowego warsztatu.  Autoryzowany serwis seat nie pozostawi niczego przypadkowi. Sprawdzi również koła i felgi oraz powietrze w kole zapasowym. Dokona także kontroli oświetlenia. Warto wiedzieć, że w salonie seata auto zostanie sprawdzone pod kątem 32 pozycji. Dzięki temu nawet najdalsza podróż będzie spokojna i bezpieczna.

Ostatnie przygotowania

To jednak nie koniec. Zanim wyruszymy w drogę, warto sprawdzić, czy mamy gaśnicę i trójkąt ostrzegawczy. Pomocne okażą się również komplety narzędzi, klucze, lewarek, linka holownicza i kamizelka odblaskowa.

Tak przygotowani możemy już spokojnie zabrać bliskich i wyruszyć na wymarzone wakacje lub w podróż życia. Seat sprawi, że każda podróż stanie się wspaniałą przygodą; przygodą, podczas której nie spotkają was żadne nieprzyjemne niespodzianki.