Systemy wspomagania kierowcy w salonie seata

Wyposażenie aut

Współczesne samochody posiadają rozmaite systemy wspomagające kierowcę podczas jazdy. Dotyczy to wszystkich modeli seata. Mają one na celu zarówno poprawę bezpieczeństwa, jak i zwiększenie komfortu podróży.

Wystarczy odwiedzić salon seat, a specjaliści doradzą i wskażą te najbardziej korzystne i pomocne.

Najpopularniejsze systemy wspomagające bezpieczeństwo

  • ABS –Anti – Lock Braking System

ABS to układ zapobiegający blokowaniu się kół podczas hamowania. Specjalne czujniki kontrolują obroty kół. Dzięki temu nawet przy gwałtownym hamowaniu auto pozostaje sterowne i umożliwia omijanie przeszkód. Obowiązkowe od 2006 roku.

  • ACC – Adaptive Cruise Control

ACC to tempomat z automatyczną regulacją prędkości, którego zadaniem jest utrzymywanie bezpiecznego odstępu między autami. Po ustawieniu prędkości, samochód automatycznie zwalnia, jeśli jakieś auto hamuje z przodu lub przyspiesza gdy droga jest wolna.

  • Asystent Pasa Ruchu

Asystent Pasa Ruchu to system, który nie pozwoli zjechać z pasa ruchu i automatycznie naprowadzi na właściwą drogę.

  • BLIS (Blind Spot Information System)

Ostrzega o pojazdach znajdujących się w tzw. „martwym polu”. Są to kamery w lusterkach bocznych, które informują o autach w polu, którego nie widać w lusterku.

  • ESC – Electronic Stability Control

ESC to elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy. Dzięki niemu przy pierwszych sygnałach poślizgu, samochód automatycznie zwalnia, utrzymując koła na torze jazdy.

  • Funkcja Ochrony Pieszych

System ten ma na celu wykrywanie obiektów poruszających się po drodze i w razie konieczności hamowanie.

  • FA – Front Assist

Ten system ma za zadanie zachowanie bezpiecznej odległości między twoim a innymi samochodami.

  • HHC – Hill Hold Control

HHC to asystent pojazdu. Ułatwia on poruszanie się samochodu pod górę bez ryzyka stoczenia się.

  • MCB – Multi Collision Brake

Jest automatycznym hamulcem, który w przypadku zderzenia uruchamia się i zapewnia kontrolę.

  • System Rozpoznawania Zmęczenia

Jest to system, który nie tylko monitoruje zachowanie kierowcy podczas jazdy i rozpoznaje zmęczenie, ale wysyła sygnał, że czas na przerwę.

Najlepsi doradcy w salonie seata

Salon seata to najlepsze miejsce, w którym każdy uzyska pełne informacje o różnych systemach wspomagania kierowcy. Te, wspomniane powyżej są najpopularniejsze, jednak seat oferuje ich znacznie więcej.

Wystarczy wejść do konfiguratora znajdującego się na stronie seat salon, wybrać model, a następnie interesujące opcje. Warto również poznać szczegóły i możliwości u przedstawicieli w salonie seata. Jest ich naprawdę wiele, gdyż seat ma do zaproponowania bardzo szeroki wachlarz możliwości.

W salonie seata

Salon seata to miejsce, w którym nie tylko można wybrać model auta, ale także dowiedzieć się o dostępnych systemach wspomagania kierowcy. Są one  różnorodne oraz poprawiają zarówno bezpieczeństwo jak i komfort każdego kierowcy.