Podatki

Seat Cupra: opcja sportowo – miejska

info & charakterystyka Modele Seata

Cupra od jakiegoś czasu stała się osobną rodziną w klanie Seata. Oferuje ona najdroższe i najmocniejsze modele. Pierwszym była Cupra Ateka, następnie Ibiza i Arona. Aktualnie pojawi się nowy Leon. Pojawiły się też szkice nowego SUVa. Można wobec tego spodziewać się, że każdy model Seata będzie mieć swój odpowiednik w Cuprze.

Seat Leon a Cupra – co warto wiedzieć?

Seat Leon, a raczej jego odpowiednik w wersji Cupry będzie sprzedawany w salonach Seata, aczkolwiek nie z pełną gamą modeli. Często będą pojawiały się tak zwane Cupra Masters, czyli samochody demonstracyjne. Seat wydzielił Cuprę jako osobny byt z uwagi na to, że istnieją rynki na których Cupra ma bardzo duży udział w sprzedaży. W Niemczech szacuje się, że jest to nawet około 15%. Takie wydzielenie marki pozwala na sięgnięcie do nowych klientów. Trzeba również mieć na względzie politykę marketingową Volkswagena. Nie wszystkie rozwiązania są dostępne dla każdej marki i dlatego wyodrębnienie Cupry jako marki droższej niż Seat otwiera furtkę dla rozwiązań jakie do niedawna nie były w zasięgu Seata.

Nowy Seat Leon – możliwości Cupry

Dzięki takim rozwiązaniom może pojawić się nowy Seat Leon w wersji hatchback z napędem na 4 koła. Aktualnie takie rozwiązanie dostępne jest wyłącznie w wersji kombi. Jeżeli zaś komuś zależy to może ewentualnie zdecydować się na zakup czteronapędowego hatchbacka VW. Ponadto, do nowych wersji Cupry można będzie dokupić dodatkowe wyposażenie, również niedostępne dla zwykłych Seatów.

Cupra – dla kogo to samochód?

Cupra to samochód, który lokuje się pomiędzy markami „zwykłymi” a markami premium. Aczkolwiek, marketingowcy z Seata zaznaczają, że nie ma to być całkowicie wóz klasy premium, ponieważ liczy się to, by do kupna zachęceni byli młodzi kierowcy. A oni nie zawsze chcą być kojarzeni z maksymalnym prestiżem. Dlatego też między innymi znak Cupry ma w logo plemienny znak. Ta marka ma być czymś nowym, z czym klienci od początku mają się identyfikować. Jedno jest pewne: Cupra nadal będzie mieć w sobie hiszpański temperament.