ISOFIX w każdym Seacie

Wyposażenie aut

Czy to nowy model samochodu? Nie. ISOFIX to międzynarodowy system mocowania dziecięcych fotelików samochodowych. Jego nazwa to skrót pochodzący od International Organisation For Standarisation.

ISOFIX w dużym Seacie Alhambra i w miejskiej Ibizie

Zapewnia on, że wszystkie foteliki zgodne z tym standardem da się łatwo a przede wszystkim bezpiecznie zainstalować w naszym Seacie. Bez względu o tym, czy mówimy o nowym Seacie Alhambra, czy też o Seacie Ibiza, system ISOFIX znajdziemy na pokładzie każdego z nich. System ISOFIX w rzeczywistości to nic innego jak dwa uchwyty zainstalowane między siedziskiem fotela oraz jego oparciem. Przymocowane one są jednak bezpośrednio do karoserii samochodu.

Solidne mocowanie to podstawa bezpieczeństwa

To właśnie dlatego dają one pewne mocowanie fotela dziecięcego. W konfrontacji do stosowanego niegdyś popularnie mocowania fotelików dziecięcych przy pomocy pasów bezpieczeństwa, system ISOFIX, jaki znajdziemy między innymi na pokładzie Seata Alhambra to zdecydowanie nowocześniejsze i pewniejsze zabezpieczenie. Nie można też nie wspomnieć o wygodzie.

Szukaj fotelików w tym samym standardzie

Foteliki dziecięce dają się bardzo łatwo instalować na pokładzie wszystkich Seatów. Wystarczą dwa kliknięcia i fotelik zainstalowany. Nie ma przy tym niebezpieczeństwa, że foteliki zamocujemy nieprawidłowo. To po prostu niemożliwe. Będąc więc posiadaczem nowego Seata Alhambra czy też np. Leona nie oglądajmy w sklepie nawet innych fotelików jak te wyposażone w mocowania ISOFIX. O czym warto pamiętać, samochody takie jak Seat Alhambra system ISOFIX mają dostępny na wszystkich fotelach w drugim rzędzie siedzeń.

Seat Alhambra, czyli najłatwiejszy montaż fotelika na świecie

To istotne, bo na ciasnych parkingach nie zawsze mamy dostęp do auta od dowolnej strony. By ten problem zniwelować, Seat Alhambra wyposażony jest w tylne drzwi przesuwne. Są sterowane elektrycznie, co dodatkowo ułatwia zainstalowanie się w nowym Seacie Alhambra z fotelikiem dziecięcym.