System monitorowania martwego pola – Co to jest?

Bezpieczeństwo porady Samochody Seat Seat Ateca

Chyba wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z tego, jak niebezpieczne jest martwe pole, gdy spoglądają w lusterka. Nieświadomie można spowodować kolizję bądź wypadek, dlatego warto skorzystać z zasług technologii i motoryzacji. System monitorowania martwego pola pozwoli Ci uniknąć nerwów oraz będzie nieustannie kontrolowało otoczenie, zapewniając bezpieczną jazdę.

Warto zdecydować się na nowe modele Seata – Ateca i Arona, które są wsparte o to rozwiązanie i cieszyć się spokojnymi podróżami niezależnie od panujących warunków.

Czym jest martwe pole?

To udręka każdego kierowcy, która przysparza wiele niepotrzebnych nerwów. Martwym polem jest przestrzeń obok naszego samochodu i nieco z jego tyłu, jakiej nie widać ani w lusterkach bocznych na zewnątrz auta, ani we wstecznym będącym w środku. Znajdują się w nim pojazdy, które poruszają się sąsiednim pasem ruchu i których nie jesteśmy w stanie dostrzec nawet przy odpowiednim obrocie głową. Tym samym bardzo łatwo o kolizję, gdy chcemy zmienić pas i wyprzedzić samochód przed nami lub gdy przyspieszamy w momencie, kiedy inni pragną wyprzedzić nas samych. W takich sytuacjach wsparciem stanie się system monitorujący martwe pole, jakie został zastosowany m.in. w Seacie Ateca oraz Arona.

Na czym polega monitoring martwego pola?

Asystent martwego pola to bardzo pomocny dodatek, dzięki któremu zwiększamy komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Kontroluje on Twoje otoczenie podczas całej podróży, zapewniając Ci wsparcie i sygnalizując, gdy możesz napotkać na niebezpieczeństwo. Boisz się, że nie zauważysz aut, kiedy będziesz chcieć zmienić pas ruchu? Nie chcesz doprowadzić do stłuczki podczas parkowania? System zauważy każdy pojazd i zareaguje odpowiednio szybko, dając Ci sygnał ostrzegawczy. Diody LED staną się doskonałym asystentem podczas jazdy, który nie pozwoli Ci czuć się niepewnie.

Technologia bezpieczeństwa w Seatach

Monitoring martwego pola jest niezwykle cennym urządzeniem, który pozytywnie wpływa na komfort jazdy. Jeśli chcesz czuć się swobodnie w każdych warunkach i czerpać radość z prowadzenia auta, warto zaufać asystentowi, który odnaleźć można w nowym Seacie Ateca oraz Seacie Arona. To świetny pomocnik w podróży oraz w trakcie parkowania.