Czym różni się Seat Tarraco od swoich poprzedników?

Nowości

Duży, przestronny SUV oraz hiszpańska nazwa, taki jest Seat Tarraco, najnowszy model wyprodukowany przez Seata, nieco różniący się od swoich poprzedników. Czym dokładnie? Co wyróżnia ten samochód od innych modeli tej marki?

Co wyróżnia Seata Tarraco?

Nowy Seat Tarraco to spora maszyna, rodzinny SUV zbudowany  na podstawie platformy MQB, jak wiele samochodów z Grupy Volkswagena. Suv ten jednak różni się nieco od swoich poprzedników, czyli Ateca i Arona. Nadwozie obudowane jest dużym, wyrazistym grillem chłodnicy, Seat Tarraco został także wyposażony w trójkątne LEDy. Samochód ten jest naprawdę przestronny i rodziny, w podstawowej wersji zmieści się 5 osób, ponadto spokojnie można wyjechać na wakacje z całą rodziną na tydzień lub dłużej, gdyż bagażnik jest niezwykle pojemny, pomieści mniej więcej 760 litrów. Gdy jednak zdecydujemy się na nowy Seat Tarraco w wersji 7 – osobowej, bagażnik przewidziany jest na 700 litrów.

Zalety samochodu

Warto dodać, że Seat Tarraco ma kilka istotnych, ciekawych i funkcjonalnych rozwiązań. Przede wszystkim 8 calowy wyświetlacz systemowy, został umieszczony nieco wyżej, dzięki temu o wiele wygodniej się nim operuje. Co więcej, w nowym Seacie Tarraco system ten nie jest całkowicie dotykowy, pozostawiono dwa pokrętła, m.in. głośności, które o wiele funkcjonalnej użytkuje się na drodze nierównej. Jest to także znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie. Sterowanie tylko dotykowo, może być w pewnych sytuacjach niebezpiecznym. Co istotne, nowy Seat Tarraco został wyposażony w kilka wersji silników benzynowych: o 150 KM i 190 KM oraz dieslowych. Bardzo atrakcyjną wersją jest wersja samochodowa z napędem na 4 koła, samochody tego typu wyposażone są w zawieszenie DDC, które dostosowuje się świetnie do stylu jazdy. Seat Tarraco to świetny, rodzinny SUV, który poradzi sobie na każdej drodze, nawet wyboistej i wymagającej.