Co podnosi bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów w aucie?

Seat

Bezpieczeństwo w samochodzie to kwestia priorytetowa. Wielu kierowców wybiera dane modele samochodów głównie ze względu na zamontowane w nich systemy bezpieczeństwa i możliwości uzupełnienia o kolejne. Na szczęście Seat ma w swojej ofercie systemy, które są w podstawowym wyposażeniu, a które pozwalają na dużo bezpieczniejsze poruszanie się po mieście w każdych warunkach. Jakie to systemy?

 

Asystent jazdy w korku

Jednym z ciekawszych i bardziej zaawansowanych systemów dostępnych w Seacie jest asystent jazdy w korku. Jego zadaniem jest śledzenie samochodu przed nami i reagowanie na jego działanie. Jeśli auto zwalnia i zatrzymuje się, to samo robi nasze auto, jeśli tamto rusza, ruszy i nasze. Jest to opcja, która znacznie zwiększa komfort poruszania się po mieście oraz bezpieczeństwo samej obecności w korku. Po ciężkim dniu nasze zmysłu są stępiona a reakcje wydłużone i dlatego czasami nie jesteśmy w stanie reagować tak szybko, jak powinniśmy.


Asystent pasa ruchu

Kolejny z zaawansowanych systemów Seata, czyli asystent pasa ruchu. Jego zadaniem jest śledzenia i pilnowanie, aby samochód nie zjeżdżał ze swojego pasa ruchu. Jeśli takie coś się wydarzy, auto informuje kierowcę, że ten zjeżdża ze swojego wyznaczonego pasa. W czym to jest pomocne? Kiedy kierowca zaśnie, i zacznie niebezpiecznie zjeżdżać na inny pas, auto natychmiast poinformuje go o tym, wróci na swój właściwy tor, a kierowca będzie miał sygnał do tego, aby odpocząć i zjechać zupełnie z drogi, na której jest zagrożeniem dla innych i dla siebie.

 

Asystent świateł drogowych

Kolejnym systemem bezpieczeństwa jest asystent świateł drogowych, który wyczuwa zbliżające się pojazdy i obiekty i automatycznie wyłącza świata długie, przechodząc w tryb świateł mijania. Ma to zmniejszać ryzyko oślepienia kogoś z naprzeciwka, i zmniejszyć ryzyko kolizji czy ryzyko zderzenia czołowego.

 

Wszelkie tego typu systemu bezpieczeństwa w autach marki Seat mają służyć temu, aby poruszanie się po drogach było przyjemniejsze, łatwiejsze i przede wszystkim tak bezpieczne jak to tylko możliwe.