Kamizelka odblaskowa – dlaczego warto ją mieć?

porady

Jak wiadomo, polskie przepisy nie każą nam wozić kamizelki odblaskowej w samochodzie, wyposażeniem podstawowym samochodu powinien być trójkąt ostrzegawczo oraz gaśnica. Dzieje się tak dlatego, że podczas kolizji, czy wypadku musimy wystawić trójkąt, który będzie informował innych uczestników ruchu o tym, że zepsuł się nam samochód lub doszło do wypadku.

Podobnie z gaśnicą, w razie niespodziewanego pożaru auta, będziemy mogli wspomóc się gaśnicą na czas przyjazdu straży pożarnej. Warto jednak także wozić kamizelkę ostrzegawczą w naszych nowych Seatach Ibiza lub innych modelach.

Co warto wozić w samochodzie?

Seat, podobnie jak inne marki przykłada sporą wagę do edukacji kierowców. Dlatego kładzie duży nacisk na fakt wyposażenia samochodów, nie tylko marki Seat. Informuje o tym, że pomimo tego, że tylko dwa przedmioty są obowiązkowe do przewożenia, warto mieć także kamizelkę odblaskową, dodatkowe świece, żarówki. Kamizelka jest niezwykle przydatna nie tylko w nowym Seacie Leon, ale także w każdym innym samochodzie tej i innej marki.

Kamizelka odblaskowa do samochodu

Co istotne, kamizelka ma kilka zalet. Warto zdawać sobie sprawę, że gdy dojdzie do kolizji z innym samochodem, musimy wyjść z auta i wykonać czynności towarzyszące. Jesteśmy wtedy o wiele mniej widoczni, zwłaszcza, jeśli musimy wyjść z samochodu i przejść się wokół samochodu, ulicą. Jest to niebezpieczne, szczególnie podczas deszczowej pogody. Warto wiedzieć także, że jako kierowcy samochodów nie jesteśmy przyzwyczajeni, że ludzie spacerują po drodze, w innych miejscach, niż przejściem dla pieszych. Dlatego często nie zachowują ostrożności wobec ludzi. Jeśli ubierzemy kamizelkę z naszego Seta Leona, będziemy widoczni z daleka, gdyż ma ona intensywny kolor, który rzuca się mocno w oczy. Warto także poznać inne zalety wożenia kamizelki odblaskowej, czy to w Seacie Ibiza, czy innym modelu auta. Znajdziemy je z pewnością na stronie: https://www.seat.pl/. Tam poczytamy także o różnych zaletach modeli Seata: Leona, Ibizy i innych, nowszych i starszych modeli.