Sprawdzone auto używane – znajdziesz je w komisie obok salonu dealera

Samochody

Na rynku aut używanych można znaleźć tysiące ofert. Jednak znalezienie samochodu sprawnego, odpowiadającego naszym preferencjom, to duże wyzwanie. Czy skorzystanie z oferty komisów zlokalizowanych przy punktach ASO może dać gwarancję jakości? Jak kosztowna będzie tak operacja? Czy z perspektywy czasu nie okaże się, że była to jednak duża oszczędność?

Sprawdzone auto używane – weryfikacja prawna i techniczna

Przyjęcie pojazdu do komisu obok ASO wiąże się z określonymi procedurami. Samochody przechodzą przez ścieżkę diagnostyczną, która obejmuje prawie 100 elementów. Taki pojazd jest odkupowany od poprzedniego właściciela, przez co komis bierze odpowiedzialność za stan prawny auta. Sprawdzane są wszystkie kluczowe podzespoły samochodu, płyny, a usterki są usuwane.  W większości przypadków nie są sprzedawane samochody sprowadzane z zagranicy. Dealerzy Seata podkreślają, że rozbite pojazdy lub nieposiadające udokumentowanej historii nie trafiają do sprzedaży w komisie ASO Seat. Auto salon oferuje za to umowę serwisową na sprzedawany pojazd.  Umowa serwisowa zawiera zazwyczaj limit finansowy (około 10-20 tys. złotych) oraz zakres elementów podlegających pod świadczenia. 

Sprawdzone auto używane – koszt

Ceny w komisach ASO mogą być wyższe niż sprzedawane w innych miejscach. Dlaczego istnieje różnica w cenach, np. w komisie Seat? Auto dealer weryfikuje pojazd pod kątem technicznym i odpowiada za niego prawnie. Dodatkowo może zaoferować korzystne rozwiązania finansowe (raty kredytowe, leasing konsumencki i inne). Koszt początkowy w tym wypadku może wydawać się większy, jednak zyskujemy pewność, że pojazd został wnikliwie sprawdzony, dzięki czemu ryzyko wystąpienia wad ukrytych jest zredukowane do zera.

Auto używane w komisie obok salonu dealera – warunki

Kupno samochodu używanego w komisie przypomina zakup nowego pojazdu lub podpisanie umowy leasingowej. Dealerzy Seata podkreślają, że klienci mogą liczyć na podobny pakiet udogodnień. W ich zakres wchodzi:

  • możliwość skorzystania z bogatej oferty kredytów i finansowania,
  • pełne ubezpieczenie samochodu na preferencyjnych warunkach,
  • gwarancja na samochód,
  • dla przedsiębiorców oferta leasingowa.