Apple Car i Android Auto — dlatego warto je mieć w swoim Seacie?

Wyposażenie aut

Czym dokładnie są Apple Car i Android Auto wykorzystywane w samochodach Seata? Jak działają? W których samochodach Seata są dostępne? Dowiesz się tego, czytając dalej!

Co to jest Apple Car i Android Auto?

Apple Car i Android Auto pozwalają kierowcom pozostać w kontakcie ze światem zewnętrznym, gdy są w drodze. Systemu te łączą samochód ze smartfonem kierowcy. Umożliwiają obsługę telefonu za pomocą wyświetlacza multimedialnego. Pozwala to kierowcy odbierać połączenia, wiadomości tekstowe i korzystać z wielu aplikacji. A to wszystko bez konieczności odrywania wzroku od drogi.

Samochody Seata kompatybilne z Apple Car i Android Auto

  • Arona — w standardzie (z wyjątkiem wykończenia SE),
  • Ateca — w standardzie (oprócz S wykończenia),
  • Ibiza — w standardzie,
  • Leon — w standardzie,
  • Mii — w standardzie.

Kluczowe cechy Apple Car

Apple Car dostępny jest na wszystkich iPhone’ach, które pojawiły się na rynku od 2012 roku. Aktualizacje przeprowadzone we wrześniu 2018 roku pozwalają użytkownikom korzystać z Google Maps oraz Apple Maps. Są to aplikacje bardzo popularne wśród wielu kierowców. Stanowią doskonałą alternatywę dla wbudowanej nawigacji satelitarnej, która zwykle jest dostępna jako dodatkowa opcja.

Za pośrednictwem Apple Car można uzyskać również dostęp do konta iTunes. Co pozwala słuchać ulubionego albumu, listy odtwarzania, a nawet muzyki z subskrypcji Apple Music. Wszystkie te funkcje można otworzyć za pomocą Siri. Nie ma więc powodu, aby odrywać wzrok od drogi.

Kluczowe cechy Android Auto

Podobnie jak w przypadku iPhone’ów, użytkownicy Androida mogą odbierać połączenia telefoniczne i wysyłać wiadomości tekstowe. Kierowcy mogą przy tym korzystać z własnego oprogramowania do rozpoznawania głosu, aby móc bezpiecznie prowadzić auto.

Co więcej, jest wiele aplikacji muzycznych, których można używać z Android Auto. Takich jak Amazon Music, Spotify, Wave i YouTube Music. Można uzyskać do nich dostęp za pośrednictwem wbudowanego w samochodzie ekranu dotykowego. Zapewnia on łatwy dostęp do niemal nieograniczonego wyboru muzyki.