Fotel kierowcy z regulacją wysokości – to już standard

Bezpieczeństwo porady Samochody Seat

Odpowiednie dopasowanie wysokości fotela oraz jego odległości od kierownicy jest bardzo istotne, ponieważ wpływa na nasze samopoczucie i komfort jazdy. Dodatkowo ich ustawienie gwarantuje nam bezpieczeństwo. Niezależnie od tego, czy należysz do niskich czy wysokich osób, postaw na nowoczesne auta Seata, w których możesz swobodnie manewrować wysokością fotela kierowcy.

Możliwość regulacji zapewni Ci wygodę, dzięki której prowadzenie Seata będzie wyłącznie radością i przyjemnością.

Odpowiednie ustawienie wysokości fotela kierowcy

Zdarza Ci się dzielić auto z innymi członkami rodziny? Pożyczasz niekiedy samochód swoim bliskim? Z pewnością zauważasz, że każdy dostosowuje ustawienia fotela czy lusterek według własnych potrzeb. To samo dotyczy dopasowania wysokości fotela. Powinniśmy zwrócić uwagę na swój wzrost i według niego manewrować jego usytuowaniem. Kierowca musi ustawić fotel w taki sposób, aby bez problemu dostrzec zarówno maskę samochodu, jak i około cztery metry z przodu auta. Zwróć jednak uwagę, aby nie dotykać czubkiem głowy sufitu auta. Nie jest to ani bezpieczne, ani komfortowe rozwiązanie. Zwiększa to ryzyko obrażeń podczas wypadku. Z kolei zbyt niskie dopasowanie wysokości ogranicza widoczność.

Możliwość regulacji w autach marki Seat

W trosce o bezpieczeństwo oraz wygodę podczas jazdy autem, producenci marki Seat zadbali o to, aby kierowcy mieli możliwość regulacji wysokości swojego fotela. Wybierasz nowy model Seata Ibiza? Nie obawiaj się – jego wyposażenie jest zgodne z duchem czasu. Prowadzenie tego samochodu będzie czystą przyjemnością dla każdego użytkownika. Chcesz kupić Seata Leon, ale boisz się, że należysz do niskich osób i będziesz mało widzieć? System regulowania wysokości fotela rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.

Automatyczna bądź ręczna regulacja wysokości fotela

W autach marki Seat spotkasz się z dwoma różnymi systemami regulacji wysokości. Pierwszy z nich należy do bardziej tradycyjnych i jest to ręczny sposób na dopasowanie fotela do swoich potrzeb. Przy użyciu wajchy jesteśmy w stanie ustawić go tak, aby czuć się komfortowo. Druga, nieco bardziej nowoczesna metoda, to automatyczny sposób regulacji wysokości fotela. W szybki i prosty sposób ustawisz go tak, aby widzieć zarówno maskę, jak i jezdnię.