seat ateca

Dzięki kamerze podróż będzie łatwiejsza

Bezpieczeństwo porady Samochody Wyposażenie aut

Kamery w samochodach oznaczają przede wszystkim wygodę. Najczęściej spotykane są kamery cofania, dzięki którym jest szansa bez większego kłopotu wyjechać z parkingu albo zatrzymać na nim auto. Oczywiście w wielu samochodach jest to już standardem, w innych można dokupić dodatkowo taki element wyposażenia. Czy kamera cofania rzeczywiście jest aż tak potrzebna?

Kamera pozwoli łatwiej zaparkować

Kamera cofania, w którą wyposażonych jest coraz więcej aut, choćby marki Seat, to praktyczny gadżet, używany przede wszystkim podczas parkowania lub wyjeżdżania z parkingu, kiedy najpierw należy wycofać pojazd. Tego typu akcesorium z pewnością przydaje się w trudniejszych warunkach, kiedy na drodze leży jakaś trudna do zauważenia przeszkoda albo gdy zbliżamy się do wysokiego krawężnika. Także w dłuższych autach, na przykład w wersji kombi, pozwala na łatwiejsze manewrowanie. Przydatna bywa choćby w sytuacji, kiedy przesiadamy się z hatchbacka do kombi. Wspomniany Seat, niech będzie to model  Seat Leon, daje taką możliwość. Wówczas punkty odniesienia trochę się zmieniają i warto mieć pomoc w postaci kamery, która ułatwi zaparkowanie samochodu.

Jaka kamera najlepsza?

Oczywiście kamery mogą występować w rozmaitej postaci. Najlepsze są te o najszerszym kącie widzenia. Wówczas można zauważyć zdecydowanie więcej, co wpływa zarówno na komfort, jak i na bezpieczeństwo. To, co pojawia się w polu widzenia kamery, kierowca widzi na wyświetlaczu przed swoimi oczami. Można więc bez odwracania głowy zaparkować samochód, co dla wielu osób siedzących za kierownicą jest wygodniejszą opcją.

Kamery 360 stopni jeszcze bardziej komfortowym rozwiązaniem

Kamerami przyszłości, które już można zaobserwować w niektórych modelach, być może okażą się kamery 360 stopni. Dzięki takiej opcji, którą oferuje choćby Seat Ateca, można zobaczyć auto z góry, czyli jakby z lotu ptaka.

Specjalny system daje taką możliwość, dzięki czemu jeszcze łatwiej i bezpieczniej można zaparkować samochód, oceniając odległość od innych aut czy przeszkód, a co za tym idzie, możliwości manewrowania.