Zaparowana szyba

Pamiętaj o bezpiecznej jeździe

Bezpieczeństwo Samochody

Samochodów na drogach jest coraz więcej, w dodatku coraz szybszych. Nie tylko z tego powodu warto zwracać uwagę na styl jazdy i poruszać się bezpiecznie. W końcu między innymi o zdrowie nasze jako kierowców, ale też pasażerów oraz innych użytkowników dróg czy chodników chodzi. Wcale nie trzeba wiele, by jeździć bezpiecznie.

Prędkość. Nie dajmy się ponieść fantazji

Mocne naciśnięcie pedału gazu na pewno czasem kusi. Warto jednak pamiętać, żeby nie przesadzać. Trzymanie prędkości w granicach dozwolonych przez przydrożne znaki to jedna kwestia, ale wcale nie rozwiązuje ona problemu i nie gwarantuje, że nic się nie stanie. Trzeba mieć na uwadze, iż dozwolona prędkość nie za każdym razem musi oznaczać taką, która jest bezpieczna. Szczególnie jesienią czy zimą ta zasada ma znaczenie. Nawet w przypadku bezpiecznych i nowoczesnych aut, jak choćby Seat, wypada przede wszystkim uruchomić wyobraźnię.

W Seacie technika pomoże w bezpiecznej jeździe

Wspomniany Seat pozwala na korzystanie z dobrodziejstw techniki w rozmaitych drogowych warunkach. Dzięki wielu funkcjom asystentów można na przykład zachować bezpieczną odległość od sąsiadujących aut albo odpowiednią prędkość. Nawet konieczność zmiany biegu zostanie zasugerowana w niektórych modelach Seata, posiadających odpowiedni pakiet.

Zwracaj uwagę na części oraz płyny

Żeby bezpiecznie poruszać się autem po drodze, należy jeździć bezpiecznym samochodem. Czyli jakim? Takim, który wyposażony jest w jakościowe części i w którym wszystkie naprawy oraz wymiany dokonywane są na bieżąco. Jeśli nie mamy pewności co do funkcjonowania auta, warto zapytać fachowców. Na przykład Autoryzowana Stacja Obsługi marki Seat zaoferuje porady oraz ewentualne naprawy usterek. Wymieni także opony, których dobry stan jest kluczowy dla bezpieczeństwa podczas jazdy. Podobnie jak odpowiedni poziom płynów, na przykład hamulcowego lub chłodniczego. Koniecznie trzeba więc kontrolować także ich stan.

Warto też pamiętać, że nawet najwyższej jakości auto, części czy zabezpieczenia nie będą wiele warte, jeśli kierowca nie będzie stosował się do podstawowych zasad. Koncentracja, wypoczęcie przed podróżą, zero alkoholu, zakaz zerkania na telefon, a tym bardziej pisania esemesów to tylko część koniecznych do wypełnienia zasad.