Dokumenty

Seaty z rajdowym zacięciem

Modele Seata

Seaty to samochody osobowe, które co prawda mają nieco sportowy styl. Dlatego, jeśli ktoś zastanawia się, w jaki sposób ewoluowała ta marka, to warto aby dostrzegł które modele są bardziej o „rajdowym zacięciu”. Zwłaszcza, gdy chcemy taki model posiadać.

Model Cordoba – elegancki i sportowy

Pierwszy model Seata Cordoby pojawił się w 1994 roku, od razu zyskując popularność wśród klientów zainteresowanych kompaktowym sedanem o proporcjonalnym nadwoziu. Przestronność i komfort – nie da się ukryć, że właśnie te cechy zachęcają użytkowników do zakupu samochodów marki Seat. I właśnie taki był model Cordoba. Seat proponuje samochody osobowe inspirowane sportem oraz nienagannie prezentujące się w sferze wzornictwa.

Seat Leon – innowacyjny i sportowy

Seat Leon to obecnie model jaki można zaliczyć do innowacyjnych i sportowych. Zwarte kształty, wyrazisty przód, aerodynamiczna, klinowata sylwetka i szerszy rozstaw kół. Podobnie, jak kiedyś Cordoba Cupra – tak teraz Seat Leon posiada wszystkie te cechy. Rodzina Cupra ma wręcz wyraźnie sportowy charakter. Ten sportowy hatchback łączy w sobie wszystko jako sportowe auto kompaktowe. Model ten może być również dostępny jako kombi. Najważniejsza jest dostępność napędu na cztery koła w wariancie kombi – to coś niespotykanego i rzeczywiście dobrze się prezentującego.

Sportowy i praktyczny – nowy Seat Leon

Nowy Seat Leon, którego premiera będzie miała miejsce na początku 2020 roku to „prawdziwy sportowiec”. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje mu niecałe 4,9 sekundy. Wskazówka prędkościomierza zatrzymuje się na wartości 250 km/h. Podobnie, jak model Cupra wyróżnia się elektronicznie sterowanymi mechanizmami, dodającymi w tym modelu jeszcze bardziej sportowego wyglądu. Marka Seat obala mit drogich samochodów sportowych. Zwłaszcza, że modele Leon i Cupra można zakupić w ciekawych wariantach finansowania. Nie bez powodu mówi się wobec tego o tym, że Seaty mają rajdowe zacięcie. Widać to po każdej koncepcyjnej innowacji.