Seat

Ledowe światła w autach oszczędne i efektowne

Bezpieczeństwo Samochody Wyposażenie aut

O zaletach ledowych żarówek wiadomo już chyba wszystko. Oszczędność, ładny efekt, przyjemne barwy. Nie ma chyba wątpliwości, że warto korzystać z tego typu oświetlenia. Także w przypadku samochodów staje się to standard. I tutaj również w grę wchodzą wymienione korzyści. Dlatego już kilka lat temu wielu producentów, w tym Seat, zdecydowało się na montaż świateł led w swoich modelach.

Żarówki ledowe posłużą dłużej

Przede wszystkim warto podkreślić, że istotna jest oszczędność. Na przykład w takim modelu jak Seat Leon żarówki trzeba wymieniać zdecydowanie rzadziej, niż w przypadku starszych aut, gdzie ledy nie są zamontowane. To z jednej strony kwestia mniejszych kosztów, ale z drugiej także wygody. Wiadomo, że ewentualna usterka i potrzeba wymiany oświetlenia zaskoczy nas nie tak często, jak w starszych modelach. Oświetlenie ledowe pobiera mniej energii, a więc korzyści odnoszą się też do akumulatora czy do spalania. To równie konkretne argumenty, dlatego nie ma się co dziwić, że Seat już jakiś czas temu mocno postawił na ledy.

Seat wygląda efektowniej dzięki ledom

Kolejny istotny aspekt to wygląd. Na design uwagę zwracają i kierowcy, i pasażerowi, i piesi. Samochód, w którym zamontowane są ledowe żarówki, na pewno prezentuje się znakomicie. Oczy wielu osób bez wątpienia zwrócą się w kierunku przejeżdżającego obok Seata Leona także dlatego, że dysponuje on efektownym oświetleniem. Oczywiście warto pamiętać, że tego typu żarówki można zastosować również we wnętrzu kabiny, co też poprawi efekt.

Bezpieczna jazda z dobrym oświetleniem

Ledowe oświetlenie ma jeszcze jedno bardzo funkcjonalne znaczenie. To bezpieczeństwo. Intensywny snop potrafi idealnie doświetlić drogę oraz jej otoczenie, jednocześnie nie oślepiając innych kierowców, przede wszystkim tych, którzy jadą z naprzeciwka. Poza tym światło ledowe posiada naturalną barwę i z tego powodu nie męczy oczu kierowcy. Ma to kolosalne znaczenie, zwłaszcza podczas dłuższych tras oraz jazdy nocą.