Seat przedstawia najpopularniejsze kolory aut!

Modele Seata

Seat – Większość ludzi to uczniowie wizualni. Nie można ukryć faktu, że wiele razy lubimy jedną rzecz bardziej niż drugą tylko dlatego, że jest w danym kolorze. Jak wyglądają kolory samochodów? Oto jedne z najpopularniejsze kolory samochodów na świecie.

Seat opowiada o kolorach …

Najpopularniejsze kolory samochodów, tj. Samochody pomalowane na biało, doceniają przede wszystkim klienci flotowi. Wydaje się również, że wynik, który wynosi około 2 procent. wyższy niż w 2016 r., można go poprawić w kolejnych latach. Wszystko z powodu rosnącej popularności pojazdów autonomicznych i elektrycznych – podkreśla seat. Ze względów praktycznych są one często pomalowane na biało. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, że białe samochody są bardziej widoczne dla systemów wykrywania. Ponadto mają mniejszą tendencję do podgrzewania, co z kolei przekłada się na oszczędności energii pochłaniane przez układ klimatyzacji. Warto dodać, że białe samochody są najpopularniejsze w Azji, gdzie aż 52 proc. całkowitej. 49% wszystkich samochodów tego koloru jest w Afryce.

Jeśli nie biały, to czarny. To właśnie te lakierowane samochody zajęły drugie miejsce w zestawieniu najpopularniejszych kolorów samochodów. Osiągnęły one 16%, ale tylko 3% należy do podstawowej palety kolorów. Zamiast tego 13 procent to perły i metale. Trzecie miejsce to dwa kolory. 11% wyniku dał ten depozyt ex aequo metalizowanej szarości i srebra. 4. miejsce zajął niebieski (7 procent), 5. czerwony (6 procent), 6. beżowy / brązowy (5 procent), 7. żółty / złoty (3 procent) i 8. zielony (1 procent).). Inne kolory nie przekraczają jednego punktu procentowego – dodaje jako ciekawostkę seat.

Łączenie już istniejących kolorów z różnymi cząsteczkami pozwala uzyskać spersonalizowane efekty w postaci perłowego lub metalicznego połysku. Duża liczba możliwych kombinacji zapewnia wyjątkowo bogatą paletę kolorów. – Ta szeroka gama możliwości w zakresie kolorów powłok lakierniczych jest odpowiedzią na społeczny megatrend, jakim jest trend indywidualizacji. Obecnie użytkownicy końcowi mają możliwość wyboru unikalnego, spersonalizowanego koloru samochodu – mówi seat. Efekty specjalne przyczyniają się nie tylko do zwiększenia indywidualności samochodu, ale także podkreślają kształt jego sylwetki i niepowtarzalny charakter. Niebieski jest liderem pod względem różnorodności – dostępnych jest ponad 100 odcieni tego koloru. Zaraz za nim jest szary, oferowany w około 90 odcieniach.