Ekologiczna motoryzacja? To możliwe!

Ekologia Hybryda Silniki SUV

Certyfikat ISO 14006 przyznawany jest firmom, których działalność skierowana jest ku proekologicznym praktykom na rzecz ochrony ekosystemu. Marka Seat otrzymała taki certyfikat w listopadzie 2016 roku i jest on ważnym dla firmy wyróżnieniem za włączanie aspektów środowiskowych w projektowanie i rozwój światowej motoryzacji.

Silniki seata – technologia oparta na trosce o środowisko

Marka Seat wyposaża swoje samochody w mocne, ale zarazem proekologiczne jednostki napędowe charakteryzujące się oszczędnością w zużyciu paliwa i niezwykle niską emisją związków toksycznych do naturalnego środowiska. W obliczu wzmożonego promowania praktyk proekologicznych i zaostrzeniu norm marka Seat pozostaje na szczycie niezwykle popularnych i poszukiwanych na rynku samochodów. Silniki benzynowe TSI Ecomotive i dieslowskie silniki TDI, to moc poparta niezwykle oszczędnym zużyciem paliwa i niską emisją CO2 do atmosfery. Marka Seat wyposaża również modele swoich aut w hybrydowe silniki TGI, które łączą spalanie benzyny ze sprężonym gazem ziemnym CNG. Między innymi, właśnie takim prośrodowiskowym praktykom Seat zawdzięcza swój sukces sprzedażowy.

Silniki elektryczne w Seacie – nowe spojrzenie na ekologię

Na Międzynarodowych targach Motoryzacyjnych, które odbyły się we wrześniu 2019 roku we Frankfurcie, Seat zaprezentował swoje nowe auta zasilane energią elektryczną. Już w 2020 roku mają wejść do sprzedaży zasilane z gniazdka elektrycznego Seat el-Born oraz Seat Mii electeric. Wkrótce serię proekologicznych samochodów, które dołączą do portfolio Seata zasili również hybrydowy SUV typu plug -in, czyli Seat Terraco FR PHEV. Również Cupra – submarka Seata, zapowiada wejście na rynek motoryzacyjny swojego pierwszego w pełni elektrycznego samochodu koncepcyjnego Tavascan. To cztery z zapowiadanych do wprowadzenia na drogi do 2021 roku samochodów Seata w nowej technologii.

Seat – działalność w kierunku miejskiej mikro mobilności

Seat Minimó to stworzony do jazdy po mieście, w pełni elektryczny pojazd łączący zwinność i łatwość parkowania motocykla z bezpieczeństwem i wygodą samochodu osobowego. Innowacyjny Seat Minimó to nowatorskie podejście Seata do tematu mikrosamochodów, które mają zadanie zmniejszyć ilość tradycyjnych dotychczas pojazdów na zatłoczonych i zanieczyszczonych spalinami drogach miejskich aglomeracji oraz dać nowe spojrzenie na pojęcie ekologicznego transportu w mieście.