Seat – marka kochana przez Polaków

Nowości

Ubiegły rok – 2019 w polskim świecie motoryzacyjnym należał do hiszpańskiej marki Seat. Rewelacyjny wynik sprzedaży odnotowano już w pierwszych czterech miesiącach (styczeń – kwiecień 2019 r.) – nastąpił wzrost aż o 52% w stosunku do analogicznego okresu w roku wcześniejszym. Nasz rodzimy rynek jest tym samym odzwierciedleniem tego, co dzieje się w całej Europie, gdzie był to wyjątkowo dobry okres właśnie dla tej marki. Niemal wszędzie odnotowano wzrost co najmniej o kilkanaście procent. Za co Polacy tak kochają modele marki Seat?

Seat to wszechstronność

Wszechstronność rozumiana powinna być bardzo szeroko. Jest to przede wszystkim bogata oferta modeli – od małych miejskich, takich jak Seat Ibiza, przez rodzinne większe VANy, jak Seat Alhambra, przez SUV’y, takie jak modele Seat Leon, czy Ateca. Co więcej, każdy z tych modeli dostępny jest w co najmniej trzech wariantach wyposażenia, wśród których każdy znajdzie taki, który idealnie spełnia indywidualne potrzeby każdego.

Seat to najnowsza technologia

Właściciele marki Seat dbają przede wszystkim o wykorzystanie najnowszej technologii w kolejnych modelach tej  marki. Takie elementy jak między innymi optyczne czujniki parkowania,  kontrola pasa ruchu, czy system rozpoznawania znaków drogowych sprawia, że jazda samochodem Seat to nie tylko konieczność, ale czysta przyjemność.

Seat to bezpieczeństwo

Marka Seat stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo. Dlatego najnowsze modele wyposażone są między innymi w kontrolę odległości od innych pojazdów, dzięki której samochód sam uruchamia hamulce w momencie zagrożenia. Innymi elementami to System Front Assist z kontrolą bezpieczeństwa pieszych, czy asystent świateł drogowych. A to tylko niektóre elementy. Wszystkie jednak składają się na to, że modele Seat należą do jednych z najbezpieczniejszych samochodów na polskich drogach.

Rok SUV’ów

Na wynik sprzedaży marki Seat w Polsce w ubiegłym roku z pewnością wpływ miało wprowadzenie nowych modeli z serii CUPRA. Mowa tu o Seat Leon Cupra i Cupra Ateca. To SUV’y będące połączeniem sportowych możliwości z niesamowitą elegancją samochodów miejskich. Ich design przedstawia nowoczesność, a zastosowane rozwiązania sprawiają, że to samochody nie tylko bezpieczne, ale także komfortowe. Jazda nimi jest relaksem nie tylko dla pasażerów, ale także dla kierowcy. Polacy się w nich zakochali, czego dowodem jest wzrost rejestracji tych modeli w czterech pierwszych miesiącach 2019 r. aż o 25% w stosunku do analogicznego okresu wcześniejszego roku. Seat po prostu zdobywa polskie drogi. I niech tak zostanie, bo te modele są tego warte.