Dzieci będą zachwycone! Seat salon proponuje wycieczkę do wrocławskich krasnali

Atrakcje

Seat salon pomyślał o najmłodszych. Proponuje udać się rodzicom do wrocławskich krasnali. Czym tak bardzo wyróżnia się to miejsce?

Seat salon przedstawia wrocławskie krasnale

Są najmilszymi mieszkańcami Wrocławia, z natury są uczynni i pomocni, szczególnie wobec dzieci. Poznaj ponad trzysta gnomów mieszkających w stolicy Dolnego Śląska. Krąży legenda o pochodzeniu wrocławskich krasnali. Według jednego z nich ich rodowód sięga dawnych czasów, kiedy Chochlik Odrzański przybył do Wrocławia. Inne historie wskazują na lata 80. ubiegłego wieku – młodzi ludzie z Pomarańczowej Alternatywy bawili się wówczas na wrocławskich ulicach, a ich symbolem był uśmiechnięty krasnal wskazuje seat salon.

W bajkowym świecie

Dziś ulice, place i podwórza Wrocławia zamieszkuje ponad trzysta krasnoludków. Są bardzo przyjaźni – bo ich widok budzi entuzjazm, szczególnie dla najmłodszych wrocławian i gości. Chcą się sfotografować. Znajdziesz wśród nich przedstawicieli wielu zawodów. To, co robią, wynika z ich nazwisk. Pod Aquaparkiem osiedlili się Bankś, Bibliofil, Botanik i Hohelka, Chłapibrzuch i Moczypięta. Ale są też takie, które można złapać w prawdziwych sytuacjach, takie jak Lunatyka, Miłostka, Ogorzałka i Opiłek, Opiekunka do dziecka i Krasnomaleństwo. A pod NMF spotkasz całą orkiestrę karłowatą. Słuchaj tego dobrze – na pewno zagrają twoją ulubioną melodię. Warto postawić zatem na auto jakim jest seat i właśnie tam jechać z najmłodszymi.

Ciekawostki

Skąd się wzięły krasnale we Wrocławiu? Mieszkańcy Wrocławia i turyści odwiedzający to miasto często zadają sobie to pytanie. Krasnale żyją na ulicach stolicy Dolnego Śląska od kilkunastu lat i tak zostały zapamiętane przez wrocławian, że stały się ich codziennym życiem. Jednak początki udomowienia skrzatów domowych mogą być dla niektórych zaskakujące. Istnieją trzy wersje wydarzeń, które mówią o początkach skrzatów domowych we Wrocławiu. Dwie są bardziej bajeczne i romantyczne, a trzecia opowiada o prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w latach 80. ubiegłego wieku.