System wykrywania zmęczenia w nowych modelach Seata!

Nowości Wyposażenie aut

Długie trasy, brak snu oraz stres, czynniki te nie wpływają pozytywnie na nasz organizm. Najczęściej stajemy się wycieńczeni oraz nie kontrolujemy swoich ruchów. Jest to bardzo prosta droga do tego, by spowodować bardzo poważny wypadek.

Kiedy jednak jest pora na przerwę na kawę lub „rozprostowanie kości” na stacji benzynowej? O tym informują nas dwa nowe modele niezawodnego Seata: Seat Ibiza i Seat Leon.

Seaty wyposażone w system wykrywania zmęczenia

System wykrywania zmęczenie jest swego rodzaju wbudowanym zespołem czujników, które badają ruchu kierowców. Na podstawie ruchów, ich dynamiki i toru poruszania się ręki, nogi, naciskania na pedały hamulca, system ten jest w stanie wykryć, czy kierowca powinien nieco odpocząć. Co istotne, w samochodzie pojawia się odpowiednia ikonka, która informuje kierowcę o tym, że powinien nieco odpocząć, gdyż jego ruchy są dosyć niesprecyzowane lub chaotyczne. Nowy Seat Leon 5D został wyposażony w ten czujnik i bardzo dobrze radzi sobie z analizowaniem reakcji kierowcy. W samochodzie tym pojawia się wtedy odpowiednia dioda, umieszczona na wyświetlaczu multimedialnym w panelu środkowym. Ponadto, emitowany jest sygnał ostrzegawczy, który za zadanie ma „rozbudzić” kierowcę, np. z letargu. Nie jest to jednak sygnał, który może sprawić, że kierowca się zdezorientuje, czy zareaguje niewłaściwie. Co ciekawe, samochód ten ma także w wyposażeniu asystenta pasa ruchu, który wykrywa, gdy kierowca wjedzie na zły pas ruchu samowolnie. Jest to bardzo dobre urządzenie dodatkowe.

Seat Ibiza jest kolejnym modelem, który ma wbudowany system zmęczenia, działający w podobny sposób, jak w Seacie Leon. Dzięki temu kierowca wie, kiedy musi zjechać i się zregenerować. Mimo że Seat Ibiza jest niewielkim modelem samochodu, bardzo chętnie jest kupowany właśnie dzięki temu systemowi. Więcej ciekawych informacji na ten temat można poczytać na stronie producenta: https://www.seat.pl/, który przybliża swoim klientom wszystkie najważniejsze informacje z tym związane, warto prześledzić wiadomości i zdobyć wiedzę.