SEAT gotowy do drogi, czyli co każde auto musi mieć na wyposażeniu

Wyposażenie aut

Każde nowe auto marki SEAT ma na wyposażeniu wszystko, co zgodnie z polskimi przepisami powinno znajdować się w samochodzie. O czym mowa?

Kupując nowy samochód marki SEAT możesz mieć całkowitą pewność, że będzie on wyposażony we wszystko, co wymagane jest polskim prawem. O jakie akcesoria chodzi? O trójkąt ostrzegawczy i gaśnicę, które w 2019 roku muszą znaleźć się w obowiązkowym wyposażeniu samochodu.

Gaśnica

Każdy nowy SEAT ma na wyposażeniu gaśnicę. Użytkując samochód trzeba pamiętać, że gaśnica powinna być umieszczona w miejscu łatwo dostępnym i właściwie utrzymana, czyli sprawna. Gaśnica powinna mieć znak homologacji, a jej wielkość nie może być mniejsza niż 1 kilogram. Za brak gaśnicy grozi mandat w wysokości od 20 do 500 złotych.

Trójkąt ostrzegawczy

W nowo nabytym samochodzie marki SEAT znajdzie się też trójkąt ostrzegawczy. Trójkąt ustawiamy na drodze w sytuacji, gdy, na wskutek awarii, kolizji bądź wypadku, samochód zostaje unieruchomiony na pasie ruchu. Trójkąt ostrzega o zaistniałej sytuacji innych użytkowników ruchu drogowego, zapewniając bezpieczeństwo zarówno kierowcy, jak i ewentualnym pasażerom unieruchomionego pojazdu. Trójkąt, będący na wyposażeniu nowych samochodów marki SEAT spełnia wszystkie wymagania: ma odpowiedni kształt i rozmiary wymagane prawem. Brak trójkąta może grozić mandatem w wysokości od 20 do 500 złotych. Karę 150 złotych można otrzymać również za nie ustawienie trójkąta w sytuacji, gdy jest to konieczne.

Co warto mieć w samochodzie?

Chociaż polskie przepisy tego nie wymagają, w samochodzie zawsze warto mieć apteczkę, która może okazać się bezcenna, gdy dojdzie do kolizji czy wypadku. W apteczce powinny znaleźć się materiały opatrunkowe, koc termiczny czy rękawiczki lateksowe. Przydatna może okazać się także maska do sztucznego oddychania. Pamiętajmy, że dzięki apteczce z podstawowym wyposażeniem możemy uratować życie nie tylko ofierze wypadku, ale także każdej przypadkowo napotkanej na drodze osobie, która wymaga pomocy. Bardzo przydatna może okazać się także kamizelka odblaskowa, która zapewni nam bezpieczeństwo jeśli wskutek wypadku albo awarii będziemy musieli wysiąść z pojazdu.