Dlaczego warto postawić na hybrydę?

Modele Seata

Producenci samochodów coraz częściej opierają się na pojazdach hybrydowych. Opcje u dealerów cały czas się poszerzają. Hybrydy są dziś dość konkurencyjne dla swoich odpowiedników. Szczególnie w przypadku auta, jakim jest nowy Seat Tarraco.

Jak działają samochody hybrydowe i co je wyróżnia?

Konwencjonalne pojazdy używają benzyny lub oleju napędowego do napędzania silnika spalinowego. Hybrydy również wykorzystują silnik spalinowy i mogą być zasilane jak zwykłe samochody. Mają jednak także silnik elektryczny i akumulator.

Dzięki zastosowaniu zarówno silnika konwencjonalnego, jak i elektrycznego, najlepsze hybrydy osiągają znacznie lepszą wydajność paliwową niż ich niehybrydowe odpowiedniki. Mniej zanieczyszczają środowisko i oszczędzają paliwo. Niektórzy mogą pomyśleć, że biorąc pod uwagę to, że hybrydy mają dwa zespoły napędowe połączone w jeden, to prawdopodobnie istnieje z nimi więcej problemów. Jednak w rzeczywistości wiele z nich okazało się tak samo bezproblemowymi, jak ich konwencjonalne odpowiedniki. A niektóre wypadły nawet pod tym względem znacznie lepiej.

Technologia sprawiła, że produkcja hybryd jest dla producentów coraz bardziej opłacalna. Hybrydy kosztują więcej, ponieważ technika w tej dziedzinie wciąż ewoluuje. Jednak na dłuższą metę okazują się one niezwykle korzystne w użytkowaniu.

Nowy Seat Tarraco — hybrydowa wersja dużego SUV-a

Tak jak każdy inny rodzaj aut, niektóre hybrydy są bardziej konkurencyjne i atrakcyjniejsze niż inne. Różnią się wydajnością, jakością jazdy i tym samym wielkością sprzedaży. Tak z pewnością jest w przypadku Seata Tarraco.

Producent zaprezentował go na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie. Otrzymał on hybrydowy układ napędowy typu plug-in i odświeżony, sportowy poziom wykończenia FR. Nowa kombinacja zostanie wprowadzona do sprzedaży w 2020 roku. Warto podkreślić, że nowy, hybrydowy zespół napędowy Seata Tarraco stanowi część strategii elektryfikacji jego producenta. Ma ona na celu wprowadzenie sześciu modeli całkowicie elektrycznych i PHEV przed 2021 rokiem.