seat leon

Nowości Seat-a na rok 2020

Nowości Seat

Seat odkąd ludzka pamięć sięga, żył innowacjami. Ogromne pieniądze wydawane na badania i rozwój przynosiły efekty od dobrych po spektakularne. Nowy Seat Leon przychodzi na świat w roku 2020, niosąc ze sobą ogromne oczekiwania.

Debiut nowego modelu jest przewidziany na styczeń przyszłego roku, a na miejsce odbywającego się z tej okazji wielkiego święta fanów motoryzacji, wybrano siedzibę SEATa w Martorell pod Barceloną. Poprzednie modele sprzedały się w ilości przekraczającej 2 miliony egzemplarzy, i nie jest tajemnicą, że tym razem estymowany jest wynik jeszcze lepszy.

Nowy Seat Leon

Wspomniane Martorell w Katalonii, jest domem SEATa Leon od jego początków, datowanych na rok 1999. Od tamtych dni miały już miejsce premiery 3 kolejnych generacji, dziś stoimy w przededniu debiutu czwartej. Tak jak przy poprzednich edycjach, tak i teraz, spodziewana jest kompletna rewolucja na rynku. Samochód będzie niższy i szerszy niż poprzednie modele, osadzony na zupełnie nowym modelu płyty podłogowej. Auto będzie dostępne w dwóch wersjach, elektrycznej i hybrydowej, będzie miało też bardziej sportowe wcielenie w modelu Cupra Leon, o mocy 320 – 330 KM. Cupra LEON będzie miał też edycję hybrydową.

Pozostałe samochody

Kolejnym mocnym punktem wśród przyszłorocznych premier motoryzacyjnych będzie Seat El-Born, a także trzy samochody z kategorii SUV: Ateca, Arona i Tarraco. Suvy mają mieć moc dochodzącą do 200 KM. W 2020 roku można też oczekiwać nowości w postaci Cupry Ibiza.

Część z istniejących modeli z dużym prawdopodobieństwem nie doczeka kolejnych wersji. Prawdopodobnie taki los spotka słynnego SEATa Toledo, a także SEAT Mia, który jednak będzie miał jeszcze jedną ostatnią wersję elektryczną.

Przyszły rok może znacząco polepszyć pozycję hiszpańskiego giganta na rynku motoryzacyjnym. Planowane premiery z dużym prawdopodobieństwem okażą się wielkimi wydarzeniami, i zapiszą się złotymi literami w historii, a jeżeli inni giganci branży nie zaprezentują niczego równie imponującego, to rola i pozycja SEATa mogą w 2020 roku znacznie wzrosnąć.