SEAT Cupra – nowy standard w motoryzacji

Motoryzacja

Marki SEAT nie trzeba nikomu przedstawiać. Hiszpański gigant motoryzacyjny od wielu lat wiedzie prym na światowym rynku, nieustannie wzbogacając swoją ofertę o nowoczesne samochody wyznaczające trendy. Po latach sukcesów odnoszonych przez samochody spod szyldu SEATA nadszedł czas na kolejny krok – powołanie do życia firmy-córki pod nazwą Cupra. Co nowa marka ma do zaoferowania fanom motoryzacji? Sprawdź!

Czas na zmiany!

Jeszcze do niedawna oznaczenie Cupra mogliśmy zobaczyć na najdroższych i najbardziej luksusowych modelach sprzedawanych w salonach SEATA. Władze firmy zdecydowały się odejść od tego rozwiązania, tworząc osobną markę. Dlaczego?

Samochody z logo Cupra cieszą się dużą popularnością wśród zachodnich klientów (w Niemczech Cupra ma 10-15% udziału w sprzedaży samochód SEAT). Rosnące zainteresowanie samochodami wyższej klasy zrodziło pomysł sprzedaży modeli pod autonomiczną marką. Dzięki temu zabiegowi koncern może zwiększyć swój udział w rynku i pozyskać nowych klientów. Tworzenie pojazdów pod nową nazwą będzie również dla SEATA pewnego rodzaju przepustką do wdrażania nowych, technologicznie zaawansowanych rozwiązań, które, ze względu na wewnętrzną politykę Volkswagena, nie mogą być stosowane w bardziej przystępnych cenowo modelach SEATA.

Marka premium? Niekoniecznie

Czy Cupra aspiruje do miana samochodowej marki premium? Niezupełnie! Jak podkreśla Wayne Griffiths, szef marketingu SEATA, Cupra ma sytuować się pomiędzy markami z segmentu premium, a tymi ze średniej półki. Ideą twórców jest tworzenie komfortowych, nowoczesnych pojazdów dla młodych, dynamicznych ludzi, którzy mają poczuć przynależność do pewnego rodzaju „plemienia”. 

Krok w stronę przyszłości

Przedstawiciele marki SEAT podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie przedstawili szerszej publiczności samochód Cupra Formentor – koncepcyjny model z silnikiem hybrydowy plug-in. Mając przedsmak tego, co czeka na nas w przyszłości, możemy mieć pewność, że czeka nadchodzi prawdziwa rewolucja.