Jak często serwisować klimatyzację?

Motoryzacja

Klimatyzacja to system w samochodzie, który jest często zaniedbywany, choć powinno się go serwisować raz w roku. Czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej. 

Autoryzowany serwis Seat – zrób tam przegląd autoklimy!

Zaniedbywanie serwisowania systemu klimatyzacji może doprowadzić do awarii całej autoklimy, ale też negatywnie odbić się na naszym zdrowiu. By sprawdzić, czy z naszym systemem jest wszystko w porządku, warto udać się do sprawdzonego ASO. Jeśli jesteście posiadaczami samochodów hiszpańskiej marki Seat, warto wtedy odwiedzić autoryzowany serwis Seat

ASO Seat – miejsce, w którym uzupełnisz czynnik chłodzący i odgrzybisz klimatyzację 

Regularne korzystanie z klimatyzacji latem sprawia, że zmniejsza się ilość czynnika chłodzącego w systemie. Warto raz do roku sprawdzić w ASO Seat jego poziom – gdy okaże się, że jest go za mało, pracownicy uzupełnią go. Czynność ta nazywana jest nabijaniem klimatyzacji. Jeśli czujesz nieprzyjemny zapach w samochodzie, gdy włączysz klimatyzację, najprawdopodobniej potrzebuje ona odgrzybiania. Jeśli tego nie zrobimy, w naszym systemie klimatyzacji mogą rozwinąć się groźne kultury bakterii, mające bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie. Temu procesowi, niezależnie od wybranej metody, powinna bezwzględnie towarzyszyć wymiana filtra klimatyzacji. Jeśli tego nie zrobimy, na pewno nie usuniemy wszystkich bakterii z układu. 

Zadbana klimatyzacja – gwarancja komfortu i bezpieczeństwa kierowcy oraz jego pasażerów

Zadbana klimatyzacja wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy, dlatego nie warto o niej zapominać. Jeśli jesteś właścicielem Seata, gdy odwiedzasz autoryzowany serwis Seat, możesz mieć pewność, że nikt o niej nie zapomni. Hiszpańska marka wie, jak niebezpieczne mogą być nagromadzone w niej bakterie i grzyby, szczególnie jeśli Ty lub Twoi bliscy, cierpicie na jakieś alergie. Pamiętaj więc również sam o autoklimie i w razie wątpliwości, dopytaj profesjonalistów z ASO Seat o możliwe sposoby czyszczenia tego systemu.