Zaparowana szyba

Skrzynia biegów – jaką wybrać – automat czy manual?

Motoryzacja Seat

Niektórzy kierowcy w Polsce nadal zgodnie twierdzą, że jedynie skrzynia manualna jest właściwa i że to właśnie ona zapewnia im większą kontrolę nad prowadzonym autem. Jednak nowoczesne skrzynie biegów automatyczne okazują się niezmiernie wygodne. Są chwalone przez użytkowników zarówno w mieście, jak i do jazdy na trasie. Wiele osób zaznacza również, że prowadzi się je zdecydowanie wygodniej. Jeśli odwiedzimy salon seata to możemy liczyć na pełne i profesjonalne doradztwo w tym zakresie. Dowiemy się wszystkiego o oferowanych skrzyniach biegów i podejmiemy decyzję, która z nich ma się znaleźć w naszym samochodzie. 


Skrzynie biegów manualna – najlepsze rozwiązanie czy przeżytek?

W  wielu sportach motorowych po prostu nie da się prowadzić auta bez ręcznej przekładni biegów, jednak  to nie to samo co jazda po ulicach, często w korkach, czy na trasach, gdzie utrzymujemy raczej jednostajną prędkość. Opinia kierowców o lepszej kontroli nad autem jest już co najmniej nieaktualna, może i miała zastosowanie przy pierwszych automatach, jednak obecnie z pewnością się już nie sprawdzi. Salon seat to miejsce, gdzie sprawdzimy działanie obu rozwiązań i wybierzemy to, które bardziej nam odpowiada. 

Skrzynia automatyczna – wygoda i bezpieczeństwo

Oczywiście prawo jazdy warto mieć na oba rodzaje skrzyń biegów, bo nigdy nie wiadomo, kiedy taka umiejętność może nam się przydać.  Jednak jak zaznacza wielu początkujących kierowców, gdy zmiany biegów nie są jeszcze nawykiem to szybkie ich przerzucanie czy redukcje mogą sprawiać trudności. W automacie  ten problem całkowicie znika. Tu prędkość regulujemy jedynie gazem i hamulcem, używając tylko jednej nogi. Sprawdź jakie rozwiązania w kwestii automatów proponuje seat. Salon, jak i strona internetowa umożliwiają skonfigurowanie wygodnego i odpowiedniego dla siebie auta  w bardzo prosty sposób. Jednak w salonie będziemy mogli dodatkowo liczyć na poradę, więc z pewnością warto go odwiedzić.