Zaparowana szyba

Jak poradzić sobie z parowaniem szyb w aucie Seat Leon?

Bezpieczeństwo Seat

Praktycznie każdy kierowca zmaga się z uporczywym parowaniem szyb. Niedostateczna widoczność to przede wszystkim niebezpieczeństwo, dlatego też zanim ruszymy powinniśmy przeprowadzić skuteczne działania w celu odparowania. Nawet nowy Seat Leon może mieć tego rodzaju problemy, a niestety większość kierowców likwiduje skutki, lecz zapomina o tym, jak zapobiegać przyczynom. Właśnie od profilaktyki należy zacząć.

Seat Leon może mieć zapchany filtr kabinowy

Do najczęstszych przyczyn parowania szyb z jakimi mogą zmagać się kierowcy auta marki Seat Leon jest zapchany filtr kabinowy. Z pewnością jego stan był sprawdzany podczas ostatniego serwisu klimatyzacji, lecz tego rodzaju zabiegu wykonuje się zazwyczaj na wiosnę. Brudny i zapchany filtr przeciwpyłowy może stanowić główny powód, dla którego mamy problem z parowaniem szyb. Wymianę można wykonać samemu, ale należy zachować szczególną ostrożność, gdyż często istnieje niebezpieczeństwo połamania mocowań w samochodzie. Nowy Seat Leon posiada ten filtr w podszybiu, więc dostanie się do tego elementu może wymagać pomocy serwisantów.

 

Nowy Seat Leon a problem z wilgocią

Nieszczelność uszczelek, to oczywista przyczyna parowania szyb. Jednak nowy Seat Leon nie powinien mieć z tym problemu. Wszystko za sprawą dokładnego wykonania tych elementów przez producenta. Dodatkowo na wyposażeniu najczęściej znajdują się gumowe dywaniki, z których zgromadzoną wodę można w każdej chwili wylać. Z problemami z wilgocią rzadko mają problemy kierowcy modelu Seat Leon, lecz warto w poszukiwaniu przyczyn także spojrzeć na problem z tej perspektywy.

Awaria radiatora w aucie Seat Leon

To bardzo rzadko spotykana przyczyna zaparowywania szyb w aucie. Nowy Seat Leon sporadycznie ma z tym problemy, gdyż jego konstruktorzy na palcach jednej ręki mogą podać przypadki wycieku płynu chłodzącego do wnętrza pojazdu. Z reguły taki problem łatwiej wykryć, a mianowicie poprzez wydobywający się specyficzny zapach.