Jak wybierać paliwo do swojego auta?

Motoryzacja

Droższe paliwa, premium z założenia mają gwarantować bardziej wydajne spalanie i gwarantować lepszą ochronę dla silnika. Jednak czy jest tak istotnie oceniają różnorodne testy, prowadzone przez specjalistów branży motoryzacyjnej. W wielu wypadkach różnice są niewielkie. Jednak dodatkowa ochrona dla silnika może przyczynić się do zwiększenia jego żywotności i pomóc uniknąć niektórych kosztownych napraw. W związku z tym kilka złotych więcej przy tankowaniu może okazać się dla nas dobrym rozwiązaniem i będziemy mieć pewność, że postępujemy w taki sposób, aby skutecznie i jak najlepiej zadbać o nasze auto. Producenci, w tym seat radzą wybierać te lepsze paliwa dla dobra silnika. 

Dobre paliwo czy nazwa marketingowa?

Jak zauważają kierowcy paliwo różni się również pomiędzy stacjami jednej a drugiej marki. W związku z tym podczas gdy na jednej dostępne będzie dla nas lepsze i gorsze to na drugiej będziemy mieli 4 do wyboru z różnymi właściwościami. To wymaga oczywiście od kupujących poznania tych produktów, aby mogli świadomie zdecydować, co będzie najlepsze dla ich samochodu. Seat jako auto lekko usportowione i z wyjątkowym temperamentem z pewnością doceni wlewanie lepszego paliwa. 


Duże różnice w cenie

Prawda jest taka, że różnica w cenie za litr paliwa lepszej jakości od tego słabszego wcale nie jest taka duża, jednak jeśli dużo jeździmy, pokonujemy ogromne ilości kilometrów, musimy dużo tankować, to po ogólnym podsumowaniu możemy już zauważyć różnicę w cenie. Dobre paliwo ma również znaczenie w wydajności auta, jak zaznacza seat, w związku z czym czasem ta nieco większa inwestycja w paliwo jest bardzo korzystna dla stanu technicznego naszego samochodu. 

Czy warto dopłacać za premium?

Kupując lepsze paliwo chcemy jak najlepiej dla naszego samochodu, w związku z tym z pewnością warto w nie zainwestować i mieć przekonanie, że odpowiednio dbamy o silnik.