Seat bije kolejne rekordy sprzedaży

Seat Ateca SUV Technologia

Podsumowanie wyników z roku 2019 to kolejny wielki sukces Seata w Polsce i na świecie. W okolicy półrocza przekroczono globalny rekord liczby sprzedanych pojazdów. Marka odnotowała również wyraźny wzrost sprzedaży w kraju. Rekordowym miesiącem kolejny raz z rzędu okazał się czerwiec.

SUV-y marki Seat coraz popularniejsze

W ostatnim czasie Seat wprowadził na polskim rynku sporo zmian i nowości. Uwagę klientów zwracają kompletnie odświeżona i nieco większa w porównaniu do poprzedniczki Ibiza oraz klasyczny kompaktowy Leon. Dużo dzieje się również w najmodniejszym od kilku lat segmencie samochodów uterenowionych. Aktualnie gama Suv-ów Seata to trzy niezwykle interesujące w porównaniu do konkurencji modele, mowa tu o największym Tarraco, nieco bardziej kompaktowym Ateca i najmniejszym z suwów – Seacie Arona. Jeśli chodzi o zastosowane technologie, Seat podszedł do tematu bez kompromisów. Wygląda na to, że tajemnicą sukcesu jest dobrze skonfigurowana oferta.

Wyposażenie Tarraco na pool position

Największy SUV Seata – Tarraco trafił na polski i europejski rynek w kilku naprawdę bogatych pakietach wyposażenia. W ten sposób wyposażenie, które u konkurentów jest dostępne wyłącznie w topowych wersjach, trafiło na pokład Tarraco jako element wyposażenia standardowego. Chodzi tu głównie o imponujący wirtualny kokpit oraz popularne LED-y. Światła do jazdy dziennej to jeden z elementów, po których można łatwo rozpoznać budżetowe wersje aut konkurencji. Seat postawił na szerokie zastosowanie ledów w całej swojej gamie modelowej.

 

Ateca jako pierwszy SUV z logo Cupra

Warto pamiętać, że niedawno Seat zdecydował się na wyodrębnienie swojej sportowej marki – Cupra. Zabieg ten ma na celu podkreślenie indywidualnego, sportowego charakteru pojazdów sygnowanych tym logo. Synonimem tych samochodów mają być moc oraz nieprzeciętne właściwości jezdne, które sprostają wymaganiom najbardziej wymagających kierowców. Co ciekawe pierwszym modelem dostępnym w sprzedaży jest szybki, kompaktowy SUV – Cupra Ateca. Auto napędza 300 konny dwu litrowy silnik benzynowy. Przyspieszenie do 100 km/h poniżej 5,5 sekundy oraz prędkość maksymalna sięgająca 245 km/h to wartości zarezerwowane dla topowych modeli marek premium.