seat ibiza

Seat – samochód XXI wieku – zaprojektowany z troską o lepsze jutro

Cupra Hybryda Silniki SUV

Silniki Seat-a to niezwykle mocne jednostki napędowe, które charakteryzują się niezwykłymi osiągami i stabilną, płynną jazdą w każdych warunkach drogowych. Dzięki zastosowanym w nich innowacjom technologicznym są dodatkowo oszczędne w zużyciu paliwa oraz sprzyjają proekologicznym programom zmierzającym ku niwelowaniu nadmiernej ilości emitowanych zanieczyszczeń.

Seat – firma z osiągnięciami w dziedzinie ekologicznego projektowania

Już w 2016r. marka Seat otrzymała certyfikat ISO 14006, którego przyznanie świadczy o jej poważnym zaangażowaniu w ochronę środowiska. Certyfikaty te przyznawane są przedsiębiorstwom, które zredukowały znacznie szkodliwy wpływ produkowanych przez siebie produktów na środowisko oraz podporządkowują się wszystkim przyjętym i obowiązującym normom. Seat cały czas podejmuje nowe działania zmierzające ku udoskonalaniu swoich samochodów pod względem emisji szkodliwych dla środowiska naturalnego związków i ochronie ziemskiego ekosystemu. Norma ISO 14006 przewiduje rozważanie i przewidywanie skutków eksploatacji wytwarzanych przez firmę produktów już na etapie projektowania. Dlatego, w obliczu wszystkich proekologicznych działań projektowych, przyznanie Seat-owi certyfikatu jest niezmiernie ważnym wyróżnieniem.

Silniki Seat-a z myślą o niwelowaniu nadmiernych zanieczyszczeń

Zgodnie z nową, proekologiczną strategią, marka Seat wyposaża swoje modele samochodów w trzy rodzaje silników. TSI (Turbo Stratifield Injection) w wersji Ecomotive, to silniki benzynowe, w których zastosowano istotne ulepszenia zapewniające niezwykle oszczędną eksploatację, czyli zminimalizowane zużycie paliwa i zmniejszenie emisji szkodliwych spalin. TDI (Turbo Diesel Injection), to niezwykle zaawansowane technologicznie silniki spalinowe o bezpośrednim wtrysku i turbodoładowaniu. Trzecia grupa silników to hybrydowe jednostki TGI, które łączą spalanie benzyny i sprężonego gazu CNG. Silniki te gwarantują użytkownikom oszczędności w spalaniu do 30% w porównaniu do silników zasilanych wyłącznie benzyną oraz zredukowaną emisję CO2.

Nowe technologie wprowadzane przez Seat-a

Rok 2020 będzie przełomem dla marki. We wrześniu 2019 roku na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych we Frankfurcie marka Seat zaprezentowała swoje nowe propozycje, które na początku 2020r. mają wejść do produkcji. Seat el-Born oraz Seat Mii to dwa modele zasilane z gniazdka elektrycznego. Do zaprezentowanych i przewidywanych do produkcji nowości Seata należy również model Tarraco FR PHEV, czyli hybrydowy SUV typu plug-in. Również Cupra – sportowa submarka Seata, zapowiada wypuszczenie na rynek swojego pierwszego, w pełni elektrycznego modelu koncepcyjnego Tavascan. Do końca 2021roku Seat zamierza wprowadzić na rynek motoryzacyjny sześć samochodów zasilanych elektrycznie.