Elektryczny Seat Mii będzie dostępny w Polsce

Nowy Seat Technologia

W 2020 roku do polskich salonów trafią pierwsze egzemplarze w pełni elektrycznych samochodów miejskich marki Seat. Bazą projektu jest popularny model Mii. To dobrze zaprojektowany samochód miejski, który może z powodzeniem transportować nawet cztery osoby. Podstawowe zalety wersji elektrycznej to ekologia i niskie koszty utrzymania.

Dyskretne akcenty stylistyczne Seat-a Mii

Idea jest taka, że auto w wersji elektrycznej me wyglądać jak konwencjonalny pojazd spalinowy. Elektryczny napęd ekologicznego wariantu elektrycznego będą podkreślać subtelne akcenty, lekko odświeżające już dobrze znaną sylwetkę małego Seata. Przede wszystkim auto będzie można zamówić w jednej z pięciu wersji kolorystycznych. Zwolennicy elektromobilności będą mogli wybierać pomiędzy nadwoziem w kolorze Deep Black, Candy White, Tornado Red, Costa Blue czy Tungsten Silver. Wszystkie auta będą wyposażone w skórzaną kierownicę oraz fotele w stylizacji sportowej.

Systemy bezpieczeństwa na pokładzie

Co więcej, wszystkie pojazdy elektryczne Seat Mii będą wyposażone w zaawansowany system asystujący kierowcy podczas jazdy i zabezpieczający przed nieumyślną zmianą pasa ruchu. To bardzo pomocna opcja podczas dynamicznego poruszania się w mieście. System Lane Assist Seata może we własnym zakresie korygować tor jazdy, ale nie przez cały czas. W intuicyjny sposób ostrzega kierowcę przed niesygnalizowaną zmianą pasa, dzięki czemu kierowca zyskuje cenny czas na korektę toru jazdy i podjęcie właściwej decyzji.

 

Seat Mii jest smart

Oprócz zaawansowanych systemów bezpieczeństwa, elektryczny Seat Mii jest wyposażony w system do zdalnego zarządzania pojazdem Seat Connect. Aplikacja ta umożliwia zdalne zarządzanie pojazdem, a za jej pośrednictwem można sprawdzić m.in. statystyki przejazdów oraz lokalizację zaparkowanego samochodu. Ponadto, pozwala na kontrolowanie blokady drzwi i np. wyłączanie świateł czy klimatyzacji. Nowoczesna technologia sprawia, że samochód elektryczny staje się jeszcze bardziej smart. Wszystkie te zalety łączą się z niskimi kosztami utrzymania i zadowalającymi parametrami użytkowymi.

Zasięg nowego Seata Mii to dystans do 260 km. Silnik o mocy 83 km pozwala rozpędzić auto do 50 km/h w 3,9s, a prędkość maksymalna to 130 km/h. Nowoczesny akumulator można naładować, korzystając ze stacji szybkiego ładowanie do poziomu 80% pojemności w godzinę.